Харківські науковці виготовили аналог апарату вентиляції легень. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Харківські науковці виготовили аналог апарату вентиляції легень. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Харківські науковці виготовили аналог апарату вентиляції легень. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
Суспільне Харків

У Харківському університеті міського господарства створили аналог апарату штучного дихання, який може допомогти у лікуванні хворих на COVID. Ідея та ліцензія належить Лондонському університету.

Про це Суспільному розповів директор навчально-наукового інституту при університеті Ігор Білецький.

"Ми ставили собі задачу — створити апарат, який би був мобільним. Всім критеріями відповідали апарати типу СІПАП. Коли ми почали з'ясовувати, то дізнались, що університетський коледж Лондону займається розробкою такого апарату", — розповідає Білецький.

Документи, за якими відтворили генератор потоку тиску, харків'яни отримали безкоштовно.

"Цей пристрій працює дуже просто. На нього подається кисень під тиском чотири атмосфери. Кисень подається на цей пристрій, відкривається одна ручка, відкривається потік повітря", — розповів представник робочої групи Костянтин Лісничий.

Харківські науковці виготовили аналог апарату вентиляції легень
Суспільне Харків

Над першою партією у 10 одиниць працювали три місяці.

"Вони напрочуд легко з нами спілкувалися і консультували, тому що це проблема не одного університету, це проблема світова. І вони собі ставили задачу таку ж. В нас збіглися бачення", — каже директор наукового інституту.

Виготовляють апарати в університетській лабораторії, за домовленістю із лондонськими науковцями, назву та матеріали — не змінюють.

"Було складно дістати практично все, тому що це специфічні матеріали. Деякі матеріали нам виготовляли на замовлення", — говорить Білецький.

Харківські науковці створили аналог апарату штучної вентиляції легень
Суспільне Харків

Вартість однієї моделі складає близько 70 тисяч гривень, першу партію науковці виготовили власним коштом.

Такий пристрій не замінює апарат штучної вентиляції легенів, але може допомогти лікувати хворих на COVID, говорить анестезіолог і консультант інфекційної лікарні Володимир Корсунов. Він вже ознайомився із розробкою харківських вчених.

"В умовах швидкого розповсюдження коронавірусної хвороби і великої кількості хворих цей апарат може певним чином замінити більш складні апарати ШВЛ і виконувати цей режим CPAP, який є основним і найбільш дієвим для підтримки хворих з ковідною пневмонією", — вважає Корсунов.

Виробники звернулися до Міністерства охорони здоров'я, щоб пройти сертифікацію товару за спрощеною процедурою та почати серійне виробництво. За умовою ліцензії вартість товару не має перевищувати витрат на виробництво.

Повне відео

Читайте також

На початок