ЄС підвищив мито на зерно з Росії та Білорусі

ЄС підвищив мито на зерно з Росії та Білорусі

З 1 липня Європейський Союз підвищує мита на зернові, олійні культури та продукти з них з Росії та Білорусі до рівня, "який фактично призупинить імпорт цих продуктів".

Про це написала Єврорада.

За пропозицією про підвищення мит, яку зареєстрували ще 22 березня, в більшості випадків мита на російський та білоруський експорт до Євросоюзу зростуть до 95 євро за тонну.

"Нові тарифи, встановлені сьогодні, спрямовані на те, щоб практично припинити імпорт зерна з Росії та Білорусі до ЄС. Таким чином, ці заходи запобігатимуть дестабілізації зернового ринку ЄС, зупинять російський експорт незаконно привласненого зерна, виробленого на території України, і не дозволять Росії використовувати доходи від експорту до ЄС для фінансування своєї агресивної війни проти України. Це ще один спосіб, у який ЄС демонструє стабільну підтримку Україні", — заявив Вінсент Ван Петегем, міністр фінансів Бельгії.

ЄС зазначає, що імпорт зернових продуктів ЄС із Росії значно зріс після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. РФ — великий світовий експортер зерна, і це може порушити ринок Європи.

"Крім того, є докази того, що наразі Російська Федерація незаконно привласнює великі обсяги такої продукції на територіях України, які вона незаконно окупує, і направляє її на свої експортні ринки як нібито російську продукцію", — підкреслили в ЄС.

Що відомо про підвищення мита для агропродукції РФ та Білорусі

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск на початку березня закликав ЄС заборонити імпорт російської та білоруської сільськогосподарської продукції. Заява пролунала на тлі розслідування журналіста "Української правди" про імпорт російського зерна з РФ.

Представники більшості політичних груп у Європейському парламенті висловилися за обмеження на аграрну продукцію з Росії та Білорусі. Досі ця категорія товарів не підлягала санкціям Європейського Союзу.

21 березня Єврокомісія розпочала підготовку до введення тарифів на деякі російські та білоруські імпортні товари сільськогосподарської продукції.

Європейська комісія 22 березня офіційно запропонувала тарифи на імпорт агропродукції з Росії й Білорусі, яка надходить на європейський ринок.

Розслідування Ткача про імпорт російського зерна до ЄС через білорусько-польський кордон

27 лютого журналіста "Української правди" Михайла Ткача затримали у Польщі біля кордону із Білоруссю. Розслідувач разом з оператором він знімав матеріал щодо транзиту продукції між Польщею та Росією.

Журналісти зафіксували на польському кордоні великий потік фур з агропродукцією із Білорусі у Польщу та у зворотному напрямку. Найчастіше вантажівки перевозять олію, насіння та тваринний корм.

Зазначається, що російські компанії отримують сотні мільйонів доларів за агропродукцію, яку вони доставляють у Польщу.

На початок