У співробітника Європарламенту провели обшуки у справі щодо пропаганди РФ

У співробітника Європарламенту провели обшуки у справі щодо пропаганди РФ

У співробітника Європарламенту провели обшуки у справі щодо пропаганди РФ
Прапор ЄС над будівлею Європейського парламенту в Страсбурзі, Франція, 18 квітня 2023. AP/Jean-Francois Badias

У Бельгії у середу, 29 травня, бельгійські слідчі обшукали будинок і офіси помічника Європейського парламенту, який, на думку прокурорів, міг бути причетний до поширення російської пропаганди напередодні виборів до асамблеї ЄС.

Про це пише Reuters.

За словами федеральних прокурорів, слідчі обшукали резиденцію помічника в Брюсселі, а також його офіс у Європейському парламенті. Водночас французькі судові органи обшукали його офіс в асамблеї Європейського Союзу в Страсбурзі.

Прокурори заявили, що обшуки були частиною розслідування можливого російського втручання, коли до членів Європарламенту зверталися і платили за просування російської пропаганди через новинний сайт “Голос Європи”.

“Є підстави вважати, що відповідний співробітник Європарламенту відігравав у цьому значну роль”, — йдеться в заяві прокуратури.

Прокуратура не назвала ім'я співробітника або депутата, на якого він працював.

У Європейському парламенті заявили, що не можуть коментувати розслідування, яке триває.

“Коли і якщо про це просять, Європейський парламент повністю співпрацює з правоохоронними та судовими органами, щоб допомогти правосуддю, і буде продовжувати робити це і надалі. Саме в цьому контексті був наданий доступ до офісу", — сказав представник парламенту.

Як нагадує агенція, 6-9 червня виборці в 27 країнах Європейського Союзу підуть на виборчі дільниці, щоб обрати 720 депутатів до Європейського парламенту. Раніше Європейський Союз запровадив санкції проти зареєстрованого в Чехії “Голосу Європи” та двох пов'язаних з ним бізнесменів. Рада ЄС заявила, що “Голос Європи” та його акаунти в соціальних мережах активно поширювали дезінформацію про Україну та просували “прокремлівські неправдиві наративи”.

У статті без підпису на своєму сайті “Голос Європи” заявив, що “категорично відкидає” дії ЄС.

За даними Bloomberg, практично всі країни Європейського Союзу зазнали впливу російської інтернет-пропаганди перед майбутніми виборами до Європарламенту, які відбудуться на початку червня.

На початок