У роботі Starlink Ілона Маска стався збій

У роботі Starlink Ілона Маска стався збій

Термінал Starlink
Термінал високошвидкісного інтернету Starlink. Фото: Nina Lyashonok/Ukrinform/NurPhoto via Getty Images

У роботі системи супутникового інтернету Starlink стався збій.

Про це повідомили на сторінці Х компанії, яка належить американському винахіднику Ілону Маску.

"У мережі Starlink стався збій, і ми активно шукаємо рішення. Ми цінуємо ваше терпіння. Ми повідомимо вас, щойно проблему буде вирішено", — йдеться у повідомленні.

Через пів години після цього допису в Starlink заявили, що повністю розв'язали проблему.

Що відомо про блокування Starlink в Україні

Газета Financial Times з посиланням на українських високопосадовців написала, що українські військовослужбовці повідомили 7 жовтня 2022 року про проблеми у роботісистеми супутникового інтернету Starlink в зоні бойових дій на сході Харківської області, а також на Донеччині та Луганщині.

9 лютого 2023 року стало відомо, що американська компанія бізнесмена Ілона Маска Space X обмежила використання Україною супутникового інтернету Starlink. Президентка і головна операційна директорка SpaceX Гвінн Шотвелл на конференції у Вашингтоні зазначила, що ЗСУ не повинні використовувати Starlink як зброю, зокрема керувати за допомогою системи дронами.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, закликав компанію визначитися на чиєму вона боці у війни Росії та України.

Водночас віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров 9 лютого повідомив, що зараз в Україні немає проблем з роботою терміналів Starlink.

14 лютого Маск заявив, що його компанія Space X обмежила використання Україною супутникового інтернету Starlink аби запобігти початку Третьої світової війни.

У вересні 2023 року CNN, посилаючись на уривок з біографічної книги Волтера Айзексона про Маска, написало, що Ілон Маск таємно змусив інженерів вимкнути супутникову мережу, щоб перешкодити Україні провести атаку на російський флот. На це Маск відповів, що Starlink у Криму не був активований, а сам він відхилив запит України на активацію "Старлінк" на всьому шляху до Севастополя.

На початок