Українські військові повідомили про збої в роботі Starlink. Маск відповів

Українські військові повідомили про збої в роботі Starlink. Маск відповів

Доповнено
Українські військові повідомили про збої в роботі Starlink. Маск відповів
. Термінал Starlink. Фото: Telegram / Михайло Федоров

Українські військовослужбовці повідомили 7 жовтня про проблеми у роботі системи супутникового інтернету Starlink в зоні бойових дій на сході та півдні держави.

Про це повідомляє Financial Times із посиланням на джерела серед українських офіційних посадовців.

За даними видання, проблеми спостерігаються у прифронтовій зоні на сході Харківської області, а також на Донеччині та Луганщині. Один зі співрозмовників Financial Times зазначив, що деякі відключення останніми тижнями призвели до "катастрофічних проблем зі зв’язком".

Окрім того, проблеми фіксувалися у Херсонській та Запорізькій областях. У цих випадках зв’язок зникав, коли ЗСУ проривалися у райони, окуповані військами РФ.

Експерти, з якими спілкувалося видання, припустили, що причиною проблем могло стати цілеспрямоване рішення SpaceX обмежити доступ до мережі у цих регіонах, зокрема, щоб запобігти її неправомірному використанню російськими військами.

Водночас Ілон Маск заявив, що інформація від Financial Times є помилковою.

"У цій статті невірно повідомляється, що термінали і послуги Starlink були оплачені, тоді як була оплачена лише невелика частина. Їх робота обходиться SpaceX в $ 80 млн, до кінця року сума перевищить $ 100 млн", — написав мільярдер у Twitter.

Маск додав, що те, що відбувається на фронті, є конфіденційною інформацією.

Що відомо

  • Система Starlink, якою володіє компанія Ілона Маска SpaceX, може надавати доступ до високошвидкісного інтернету у віддалених місцях. В Україні інтернет Ілона Маска можна буде використовувати в цивільних та військових цілях.
  • 28 лютого до України прибула перша партія станцій супутникового Інтернету Starlink, а вже 19 квітня Starlink розпочав роботу над відкриттям представництва в Україні, повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
  • 20 квітня в Україні скасували обмеження на користування інтернетом через термінали Starlink для всіх громадян та юридичних осіб. На період воєнного стану термінали можуть використовувати всі охочі.
  • Як пояснили у Держспецзв'язку, українці можуть самі придбати комплект обладнання на сайті Starlink – він коштуватиме пів тисячі доларів, також щомісяця треба платити по 99 доларів абонентської плати.
  • 27 квітня в Україні було зареєстровано представництво сервісу супутникового інтернету Starlink, повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
  • Голова російської державної корпорації "Роскосмос" Дмитро Рогозін заявив, що Ілон Маск відповідатиме за передачу систем супутникового інтернету Starlink для потреб українських Збройних сил у Маріуполі.
  • Ілон Маск заявив, що компанія Starlink, яка надає супутниковий інтернет-зв’язок, піддається постійним атакам з боку російських хакерів.

Читайте також

Ілон Маск запропонував Україні віддати Крим РФ та провести референдум на окупованих територіях. Зеленський відповів

Східні регіони України віддають перевагу Росії: Маск виступив з новою заявою

На початок