Франція направить в Україну своїх військових інструкторів — Сирський

Франція направить в Україну своїх військових інструкторів — Сирський

Сирський, Франція
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський. Getty Images

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що за результатами відеозустрічі із міністром оборони Франції Себастьяном Лекорню було досягнуто домовленості щодо відправки в Україну інструкторів для підготовки українських військовослужбовців.

Про це Олександр Сирський повідомив у Telegram.

За його словами, в онлайн зустрічі також брав участь міністр оборони України Рустем Умєров.

"Мною вже підписані документи, які дозволять першим французьким інструкторам невдовзі відвідати наші навчальні центри та ознайомитися з їхньою інфраструктурою та персоналом", — йдеться у дописі головкома ЗСУ.

Що відомо про заяву Макрона щодо військ західних країн в Україні

Наприкінці лютого президент Франції Еммануель Макрон не виключив, що європейські держави надішлють війська в Україну, але попередив, що на даному етапі немає консенсусу, бо союзники погодилися докладати більше зусиль, аби швидше доставити боєприпаси. Відповідна заява спровокувала низку відповідей союзників, які оголосили, що не мають наміру відправляти своїх солдатів на територію України.

4 березня посол Франції в Україні Гаель Вейсьєр повідомив, що можливість відправки військ в Україну залежатиме від кожної держави-партнера окремо, "якщо хтось вирішить це зробити".

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський 8 березня заявив, що не виключає можливої ​​присутності військ НАТО в Україні.

На початок