"Мої амбіції мають під собою підґрунтя". Інтерв'ю Марка Падуна про Джиро д'Італія-2020

"Мої амбіції мають під собою підґрунтя". Інтерв'ю Марка Падуна про Джиро д'Італія-2020

Ексклюзивно
"Мої амбіції мають під собою підґрунтя". Інтерв'ю Марка Падуна про Джиро д'Італія-2020 Marco Alpozzi/LaPresse via AP

Марк Падун - про підготовку до змагань, відрив на 12 етапі та подальші плани.

Велогонщик Марк Падун - перший українець з 2013 року, який виступив на велогонці Джиро д'Італія. Для 24-річного Падуна цей старт на італійській багатоденці був третім у кар'єрі на гонках серії Гранд туру - у 2018 та 2019 роках він змагався на Вуельті.

Після трьох тижнів (усього здолали 21 етап) Марк Падун закінчив Джиро д'Італія-2020 на 70 місці у загальній класифікації. Він відстав від переможця на 3 години 25 хвилин 54 секунди. Однак завдання боротися за перемогу в гонці перед Падуном ніхто не ставив.

Українець запам'ятався у першу чергу двома етапами, де він атакував пелотон та втікав у відрив. Якщо на одному з етапів Падун дозволив себе наздогнати, то на іншому - він до останнього бився за перемогу.

І лише технічні неполадки завадили українцеві перемогти на етапі Джиро д'Італія-2020: у той день він фінішував другим. Цей результат все одно найкращим для українця в кар'єрі на гонках Гранд туру.

Після завершення Джиро д'Італія-2020 Суспільне Спорт поспілкувалося з Марком Падуном про саму велогонку, етап у відриві та кар'єрні плани.

 • Як тривала підготовка до Джиро д'Італія-2020

"Підійти в найкращій формі до Джиро мені не вдалося, була допущена помилка у підготовці, тому закінчив серпень у поганому стані. Довелося відпочивати майже два тижні, щоб відновитися. Не хочу вдаватися у подробиці – це були мої помилки у самопідготовці. Після цього участь в італійському Гранд турі взагалі була під питанням.

Почав тренуватися потроху, щоб привести себе до тями. Не сказати, що готувався саме до Джиро д'Італія, вирішив подивитися, як воно піде. В принципі, пішло непогано. Утім, якби підготовка була ідеальною та навіть просто хорошою, то можна було набагато краще себе показати. З такою підготовкою – це достатньо непоганий результат".

Марк Падун: інтерв'ю про Джиро д'Італія-2020Team Bahrain McLaren / @bettiniphoto

Марк Падун: інтерв'ю про Джиро д'Італія-2020

 • Про перші етапи Джиро д'Італія-2020

"На перших етапах було важко, але відчував, що форма потроху додається: один день було погано, інший - добре. Такими хвилями йшло, але я бачив, що фізичний стан покращується.

А вже після першого дня відпочинку, я відчув себе краще. Усе ж [на старті] відчував себе у ямі, з якої необхідно було вибратися. На 11 етапі відчував себе добре, і після цього етапу попросив, щоб мені дали можливість спробувати себе у відриві".

Читайте також: Марк Падун - другий на етапі Джиро д'Італія-2020. Технічні проблеми не дали поборотися за перемогу
 • Про відрив на 12-му етапі, боротьбу за перемогу та проколоте колесо

"Увечері перед 12 етапом підійшов до спортивного директора команди і сказав, що хочу спробувати [поїхати у відрив]. Він погодився. Тому я ліг спати з цією думкою і прокинувся з нею також. Грубо кажучи, ще з попереднього дня готувався до того, що їхатиму у відрив, що буду намагатися робити гонку.

По самій гонці, то у нас була велика група відриву. Тоді ми зробили спробу втечі з цієї групи, але не дуже працювали і нас почала наздоганяти група. Коли вони наздогнали, то я трохи засмутився і подумав: "Блін, от фігово. Я трохи вже наївся". Почалася друга спроба відриву, двоє пішли, а я розумів, що в мене поки немає можливості додати. Але коли вже побачив, як відірвалися хлопці, то вирішив, що варто спробувати. Розштовхав опонентів попереду себе і стрибнув до групи лідерів, і ми поїхали.

А потім уже набрали непогану перевагу, хоча група позаду нас знову намагалася наздогнати, і почали розбиратися між собою. Це і привело мене до другого місця. Шанси були й стати першим – мінімум 50/50, але пробив колесо і мої шанси впали до мінімуму".

Хайлайти 12 етапу Джиро д'Італія-2020 з відривом Марка Падуна

 • Які висновки зробив для себе після другого місця

"Чесно кажучи, я і до цього знав, що я можу - не вперше гонку їхав разом з професіоналами. Звичайно, цьогоріч на старті був у ненайкращому стані. Але потім зрозумів, що якщо я з двома тижнями підготовки на ногах на Гранд Турі можу такий результат показати, то маючи три місяці, можу досягти хорошого результату. Мотивації додалося з одного боку, а з іншого був засмучений через те, що не вдалося все зробити як слід перед цим стартом.

Такого Джиро вже не буде. З одного боку це й добре, а з іншого - така погода мені більше подобається ніж звичайна. Цьогоріч спекотних етапів було два чи три - усі на Сицилії, а зазвичай за словами хлопців було таке, здається у 2016 та 2018 роках, що ні краплі дощу не впало за весь час перегонів. Тобто, якщо їхати і насолоджуватись, то краще без дощу, але якщо на результат, то дощик допомагає".

Марк Падун, виступ у дощ@bettiniphoto

Марк Падун, виступ у дощ

 • Про підтримку та увагу після 12 етапу

"Було багато привітань. Купа людей відмічали у соціальних мережах. Не встиг навіть усім подякувати. Найбільша підтримка звичайно від рідних. Підтримував дуже сильно Сергій Гончар. Також моя велошкола, "Промінь" з Білої Церкви. Перший мій тренер писав з Донецька – Сергій Сергійович Новицький. Було багато підтримки, писали: "Блін, трохи не вистачило", "ось це колесо" та інше".

 • Як оцінює свій загальний виступ на Джиро д'Італія-2020

"З урахуванням підготовки я впорався досить непогано. Але згадуючи на ті амбіції, які мав на початку року, то результат дуже низький. Я знаю, що мої амбіції мають під собою підґрунтя. Висновок один – потрібно працювати".

 • Про плани на кінцівку 2020 року

"Усе, сезон закінчено. Тепер потрібно налаштуватись на відпочинок, бо двигун ще працює: треба його приглушити, щоб легше відпочивалось. Сьогодні покатався три години, завтра дві з половиною і так ще тижні три покатаюсь. А далі буду налаштовуватись на наступний сезон.

Знаходжуся в Італії поруч з Бергамо, де зазвичай і проживаю. Маю вирішити деякі питання і хочу приїхати в Україну, та все буде залежати від правил карантинних. Якщо обмеження пом’якшать, то хотілося б приїхати бодай на два тижні в листопаді або в грудні".

Марк Падун@bettiniphoto

Марк Падун

 • Про контрактну ситуаціюКонтракт Марка Падуна з командою Bahrain–McLaren завершується в 2020 році. Інформації про пролонгацію контракту чи перехід в іншу команду поки що не було.

"Я ще до Джиро підписав контракт, але команда про це офіційно не оголосила. Тому поки я не буду казати з ким підписав угоду і яка тривалість контракту. Дочекаємось офіційної заяви, тоді і поговоримо. Про майбутнє хвилюватися вже не треба".

Як завершилося Джиро д'Італія-2020

 • Перемогу в загальному заліку здобув англієць Тео Геган Харт з команди Ineos Grenadiers. Він не їхав у рожевій майці лідера на жодному з етапів, але на останньому етапі зміг здобути перемогу в загальній класифікації.
 • Найкращий гонщик з команди Марка Падуна - Пелло Більбао - фінішував на 5 місці, програв переможця 3 хвилини 9 секунд.
 • У класифікації молодих гонщиків Марк Падун посів 22 місце. Це другий результат у команді Bahrain–McLaren.
 • Також Марк Падун фінішував 46 у класифікації відриву - українець проїхав 75 кілометрів у відриві за три тижні Джиро.
Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartТенісГімнастика