Марк Падун - другий на етапі Джиро д'Італія-2020. Технічні проблеми не дали поборотися за перемогу

Марк Падун - другий на етапі Джиро д'Італія-2020. Технічні проблеми не дали поборотися за перемогу

Марк Падун - другий на етапі Джиро д'Італія-2020. Технічні проблеми не дали поборотися за перемогу Team Bahrain McLaren / @bettiniphoto

Прокол колеса за 20 кілометрів до фінішу позбавив українця шансів на перемогу.

Український велогонщик Марк Падун з команди Bahrain–McLaren був близьким до історичної перемоги на багатоденці Джиро д'Італія. На 12-му етапі італійської велогонки українець фінішував другим, це його другий подіум на змаганнях Гранд туру.

Марк Падун був одним з 14-ти гонщиків, які пішли у відрив на старті 12-го етапу. Певний час їх відрив від пелотону складав більше 10 хвилин, але ближче до середини етапу основна група скоротила відставання до 7 хвилин.

Тоді - до п'яти хвилин, а "група відриву" розділилася на дві по сім, серед лідерів опинився і Падун.

На передостанньому підйому етапу Марк Падун пішов у атаку разом з еквадорцем Джонатаном Нарварезом. Вони швидко втекли від інших гонщиків, їх відрив спершу складав хвилину, а тоді збільшився до трьох.

Читайте також: Україна вперше за сім років буде представлена на Джиро д'Італія

Було очевидно, що саме еквадорець та українець розіграють перемогу на етапі.

Утім, за 20 кілометрів до фінішу у Марка Падуна пробило колесо. Він був змушений змінити велосипед і витратив на все близько 30 секунд - Нарварез від'їхав вперед на півхвилини.

Читайте також: Гелікоптер зніс металеву огорожу на Джиро д'Італія. Один з велосипедистів потрапив у лікарню

На наступних 10 кілометрах Марк включив максимальну швидкість, скоротив відставання до 10 секунд (тобто відіграв 2/3), але на більше його не вистачило. Нарварез додав на фініш, у Падуна закінчилися сили і він припинив боротися. На фініші Марк програв 1 хвилину 5 секунд.

Як підсумок, українець Марк Падун фінішував другим на 12-му етапі Джиро д'Італія-2020.

Що сказав Марк Падун після фінішу

"Я вірив у свій успіх, почував себе добре на останніх 30 кілометрах, але моє переднє колесо пробилося, тож довелося зупинитися. Віддав усі сили на рівнині, але лідер добре рухався по дистанції. Мені подобається кататися в дощ, це ідеальні погодні умови для мене".

Які досягнення є в кар'єрі Марка Падуна

  • Переможець етапу на гонці Tour of the Alps у 2018 році.
  • Переможець велогонки Adriatica Ionica Race у 2019 році та велогонки Fleche du Sud у 2017 році.
  • 3-е місце на 12-му етапі велогонки Вуельта-2017.
Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartГімнастика