Уряд продовжив режим надзвичайної ситуації через COVID-19 до кінця року

Уряд продовжив режим надзвичайної ситуації через COVID-19 до кінця року

Уряд продовжив режим надзвичайної ситуації через COVID-19 до кінця року УНІАН

Кабінет міністрів продовжив режим надзвичайної ситуації в Україні через пандемію COVID-19 до 31 грудня 2020 року.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду 28 жовтня через істотне погіршення епідемічної ситуації, пов’язаної з поширенням коронавірусу.

"У зв’язку з істотним погіршенням епідемічної ситуації, пов’язаної з поширенням в Україні гострої респіраторної хвороби COVID-19 та продовженням терміну дії карантину до 31 грудня 2020 року пропонується продовжити для єдиної державної системи цивільного захисту на всій території України до 31 грудня 2020 року", – йдеться у пояснювальній записці.

Уряд продовжив режим надзвичайної ситуації через COVID-19 до кінця рокуКабмін

Уряд продовжив режим надзвичайної ситуації через COVID-19 до кінця року

Режим надзвичайної ситуації встановили в Україні 25 березня і продовжили до 31 жовтня 2020 року.

Режим надзвичайної ситуації відрізняється від режиму надзвичайного стану. Він має сприяти мобілізації всіх органів державної влади для боротьби із загрозою. Надзвичайна ситуація передбачає низку медичних, фінансово-економічних та інших заходів, які спрямовані на запобігання, реагування й ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації, що виникла. Також цей режим не обмежує права і свободи громадян, а також не допускає втручання держави в управління приватними компаніями.

Під час надзвичайної ситуації діяльність органів центральної і місцевої влади має бути відкритою, а населенню мусять оперативно надавати всю необхідну інформацію.

Що відомо

  • Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації в Україні у березні 2020 року.
  • 13 жовтня ряд ухвалив рішення щодо продовження адаптивного карантину в Україні до 31 грудня 2020 року.
  • Станом на 28 жовтня Україні зафіксовано 363 075 випадків коронавірусної інфекції, з них за минулу добу — 7 474 нових хворих.
  • Міністерство охорони здоров'я розглядає чотири сценарії розвитку пандемії коронавірусу в Україні. На останньому, четвертому, пацієнтів будуть лікувати за пріоритетністю.
  • На початку жовтня керівник офісу Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні Ярно Хабіхт заявив, що до кінця року в країні щодня виявлятимуть 7-9 тисяч нових хворих на COVID-19.
  • Генеральний директор Всесвітньої організації з охорони здоров'я заявив, що світ перебуває у критичній точці пандемії, а швидкість поширення вірусу в деяких країнах стала надто високою.
  • 26 жовтня в Україні набув чинності новий поділ на карантинні зони в залежності від епідеміологічної ситуації в регіонах. Київ залишився у "помаранчевій" зоні, а до "червоної" зони додалися Миколаїв, Полтава, Рівне. Усього у "червоній зоні" 40 міст та 60 районів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди