Уряд продовжив карантин в Україні до кінця року

Уряд продовжив карантин в Україні до кінця року

Оновлено
Уряд продовжив карантин в Україні до кінця року
. УНІАН

Уряд ухвалив рішення щодо продовження адаптивного карантину в Україні до 31 грудня 2020 року. Крім цього, також було обмежено кількість людей у масових зібраннях.

Кабінет міністрів на позачерговому засіданні 13 жовтня вніс зміни до постанови №641 "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2". Карантин в Україні продовжили до 31 грудня через зростання кількості нових випадків коронавірусу, а прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, "що це найдієвіший механізм для запобігання поширення СOVID-19".

Що ще зміниться

Уряд скоригував правила щодо дозволеної кількості людей у масових зібраннях. Так, у "зеленій зоні" дозволено масові заходи загалом не більше 50 людей за умови дотримання соціальної дистанції у 1,5 метра та маскового режиму, у "жовтій" — не більше 30 людей, у "помаранчевій" — не більше 20.

Також проведення спортивних змагань дозволяється без глядачів, окрім міжнародних змагань — їх проведення з глядачами можливе за умови наявності окремого дозволу МОЗ.

Уряд вніс зміни щодо критеріїв для зон карантину. Зокрема, вдвічі підвищили показник охоплення тестувань до 48 на 100 тисяч населення впродовж останніх 7 днів.

Кабмін також змінив критерій для включення регіонів до "червоної зони". Зокрема, на зміну динамічному прийшов фіксований показник захворюваності. За словами очільника МОЗ Максима Степанова, він буде визначатись за показником захворюваність протягом 14 днів, якщо він становить більш ніж 320 на 100 тисяч населення.

"До цього показник був динамічним як той, що в п'ять разів перевищує відповідний середній показник по країні", — зазначив Степанов.

Уряд також ухвалив рішення щодо дати осінніх канікул в Україні — їх рекомендовано почати з 15 жовтня.

"Рекомендувати установам загальної середньої освіти встановити з 15 по 30 жовтня канікули, в наступний період можливий перехід на дистанційне або змішане навчання", — заявив Степанов.

Закладам профтехосвіти, передвищої та вищої освіти також рекомендують перейти на дистанційне навчання з 15 жовтня до 15 листопада.

У "зеленій", "жовтій" та "помаранчевій" зонах обмежать час роботи закладів харчування з 22:00 до 7:00, якщо вони не працюють "на виніс". Уряд рекомендує організувати таким закладам позмінну роботу або перевести працівників на дистанційку.

Нові обмеження та правила набудуть чинності після публікації постанови, оскільки під час засідання її відправили на доопрацювання на один день.

Що відомо

  • Станом на ранок 13 жовтня в Україні зафіксовано 270 587 випадків коронавірусу, з них 5133 — за останню добу. При цьому одужали 2152 людини, нових летальних випадків —107.
  • Міністерство освіти та Мінохорони здоров'я лише рекомендують школам відправити учнів на канікули з 15 до 30 жовтня, а університетам перейти на дистанційну форму навчання з 15 жовтня по 15 листопада, однак остаточне рішення з цього приводу має приймати керівництво кожного окремого навчального закладу.
  • 11 жовтня на нараді у президента Володимира Зеленського, присвяченій запобіганню поширенню COVID-19, влада ухвалила рішення про тимчасове переведення вищих навчальних закладів на дистанційне навчання та більш ранній початок осінніх канікул у школах.
На початок