"Анімація – це великий труд". Як живе перша в Україні експериментальна мультстудія – репортаж

"Анімація – це великий труд". Як живе перша в Україні експериментальна мультстудія – репортаж

"Анімація – це великий труд". Як живе перша в Україні експериментальна мультстудія – репортаж
Фото: Суспільне. Дніпро

28 жовтня відзначають Міжнародний день анімації. Суспільне завітало до першої в Україні експериментальній мультстудії "Веснянка", яка була заснована у 1973 році на базі фотокінолабораторії обласної станції юних техніків Марленом Матусом. Перші мультфільми "Трубач" і "Под солнцем" здобули гран-прі на фестивалі у Парижі у 1976 році. Чим зараз живе дитячо-юнацький кіноцентр “Веснянка” – читайте у репортажі Суспільного.

Щоб зробити одну секунду мультфільму, потрібно зробити 25 кадрів розповідає Євгенія Виборова. Їй 12. Цього року її анімаційний фільм “Любов до яблук” посів друге місто на кінофестивалі аматорського кіно «Кінокімерія».

«Анімація – це великий труд». Як живе перша в Україні експериментальна мультстудія – репортаж
Перша в Україні експериментальна мультстудія "Веснянка". Фото: Суспільне. Дніпро

"Все починалося з того, що нас попросили зробити “арт-хлам”. Я створила героя, який був дуже кумедний, і ми вирішили зробити про нього мультик. Ми придумали, яка історія була у цього героя. Кожну деталь ми вирізали та розфарбовували, а потім вже знімали», – каже дівчина.

Разом із Євгенією малювала “Любов до яблук” і Маргарита Разінькіна. Вона ходить до кіноцентру “Веснянка” сім років. Розповідає, що вже працюють над мультфільмом за її сюжетом.

"Морквина веде здоровий спосіб життя. Але в якісь момент їй демонструють інший спосіб життя. І вона починає жати неправильно, перестає стежити за своїм здоров'ям і зрештою все це дуже погано закінчилось", – розповіла Маргарита.

«Анімація – це великий труд». Як живе перша в Україні експериментальна мультстудія – репортаж
Створення мультика. Фото: Суспільне. Дніпро

Викладачка Дар’я Осипова сама з дитинства навчалась у цьому кіноцентрі у Ніни Довгялло — дружини Марлена Матуса, якого теж добре пам'ятає. Закінчила київський Національний університет театру, кіно та телебачення імені Карпенка-Карого.

Розповідає, працює з вихованцями у різних техніках.

"Паперова перекладка — з неї починали, потім пластилін, мальована анімація. Намагаюся зробити заняття різноманітним, щоб вони за допомогою кіно вивчали себе, світ, придумували сюжети, ідеї, щоб їх щось хвилювало. Прошу, щоб вони не витрачали себе на незначні якісь ідеї. Щоб ідея мала якусь мету, якесь послання. Цей труд — анімація, це великий труд. І якщо вони вкладають ідею, щоб це було достойно", – сказала викладачка.

Зараз, розповідає Дар’я, готують новий анімаційний фільм про морквину, яка піддалася рекламі, погано їла, перестала слідкувати за здоров'ям, стала чіпсою та розсипалася. Панують завершити роботу наступного року.

Авторка – Олена Ростовцева

Читайте також

  • Родина з Тернопільщини виготовляє казкові скульптури з бетону. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
  • Меган Маркл буде озвучувати мультфільми Disney
  • "Війна несе смерть і тільки любов може її перемогти". Огляд фільму "Атлантида" Валентина Васяновича
  • Шанувальники фільмів жахів психологічно стійкіші під час пандемії — дослідження
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад