Станом на 14 годину Дніпровська територіальна виборча комісія обробила 90 протоколів із 425

Станом на 14 годину Дніпровська територіальна виборча комісія обробила 90 протоколів із 425

Станом на 14 годину Дніпровська територіальна виборча комісія обробила 90 протоколів із 425 Фото: Суспільне. Дніпро

Станом на 14 годину 27 жовтня Дніпровська територіальна виборча комісія обробила 90 протоколів. Усього їх 425. Про це розповів член комісії Андрій Гусак.

За словами Андрія Гусака, сьогодні планують затвердити виборчу документацію зі 100 дільниць. Затримують процес прийому помилки у протоколах, більше половини відправляють на уточнення. Процес прийому документації затримується через незнання нового виборчого законодавства членами дільничних комісій.

Також за словами члена територіальної виборчої комісії Андрія Гусака вчора затримки виникли через проблеми в роботі Єдиного електронного кабінету, куди вносять дані протоколів. Тому ТВК використовує альтернативні програми.

"Можливо через навантаження ця програма має певні недоліки. Ми на цю програму повністю не розраховуємо. У нас є достатньо програм, навіть звичайний Excel дозволяє перевірити вірність складання протоколу про підсумки голосування на виборчих дільницях. Були затримки через цю технічну проблему. Були, і є затримки, через низьку кваліфікацію членів ДВК, які не можуть належним чином скласти протоколи про підсумки голосування на виборчих дільницях. Оскільки, процедура формування виборчих комісій за партійною системою вижила себе, комісії мають формуватися за професійною ознакою, це мають бути кваліфіковані люди", — говорить Андрій Гусак — член Дніпровської територіальної виборчої комісії.

Голова однієї з дільничних комісій Дмитро Фурсов говорить, нове виборче законодавство для нього складне. Тому під час заповнення протоколів у його виборчій комісії виникли труднощі.

"Проблеми були в протоколах. Там не було інструкції як заповнювати. Перший квадрат — за партію, другий — за кандидата. За кандидата там номер, ім'я, прізвища. І там бувало таке, що є третій кандидат, наприклад, порожній. І от в протоколах теж є порожні, і ми не знали, чи заповнювати її, ніде про це не говорили", — говорить Дмитро Фурсов — голова ДВК №12124.

Станом на 14 годину Дніпровська територіальна виборча комісія обробила 90 протоколівФото: Суспільне. Дніпро

Станом на 14 годину Дніпровська територіальна виборча комісія обробила 90 протоколів із 425

На уточнення відправляють більше половини протоколів. Але представники ДВК виправляють помилки швидко, бо перераховувати голоси немає потреби, говорить Андрій Гусак.

"Помилки елементарні. Інколи забувають просто внести в необхідні графи відповідну інформацію. Інколи роблять це з виправленням цифр, і ми не можемо встановити, яка саме там цифра. Інколи затирають цифри коректором", — говорить Андрій Гусак — член Дніпровської територіальної виборчої комісії.

Тетяна Дорошенко чекає на свою чергу дві години. Розповідає, вперше здавати виборчу документацію приїжджала до ТВК вчора, але їй повідомили, що до неї черга дійде наступного дня.

"Це треба було продумати заздалегідь, щоб ми вчора не тягнули сюди клунки, і тоді б назад їх не повертали. Сьогодні — це ще не той час, ми чекаємо, наша наступна черга", — говорить Тетяна Дорошенко — голова ДВК №121230.

Члени ДВК працюють позмінно — залишати виборчу документацію без нагляду не мають права. Вони можуть передати протоколи під охорону поліцейським на своїй дільниці, або у ТВК. Але, за словами Андрія Гусака, члени комісій самостійно охороняють виборчу документацію.

За словами голови криворізької міської виборчої комісії Валентина Орлова станом на 14 годину опрацювали 100 протоколів, усього їх 294.

Станом на 14 годину Дніпровська територіальна виборча комісія обробила 90 протоколівФото: Суспільне. Дніпро

Станом на 14 годину Дніпровська територіальна виборча комісія обробила 90 протоколів із 425

Читайте також

Міська ТВК Дніпра спрямовує на уточнення більш ніж половину виборчих протоколів

Підрахунок голосів затягується. У Криворізькій ТВК розповіли про складнощі опрацювання протоколів

У Дніпрі міська виборча комісія почала приймати виборчу документацію з протоколами

ОПОРА прогнозує повторне голосування у більшості великих міст. Де відбудеться другий тур

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди