Міська ТВК Дніпра спрямовує на уточнення більш ніж половину виборчих протоколів

Міська ТВК Дніпра спрямовує на уточнення більш ніж половину виборчих протоколів

Міська ТВК Дніпра спрямовує на уточнення більш ніж половину виборчих протоколів Суспільне. Дніпро

Станом на 18.00 Дніпровська міська територіальна виборча комісія опрацювала документи з 33 дільничних виборчих комісій. Усього їх 425. Про це повідомив член міської ТВК Андрій Гусак.

Він сказав, більш ніж половину протоколів направляють на уточнення – через невідповідність вимогам виборчого кодексу. Багато протоколів не містять усіх необхідних даних, мають технічні помилки.

Перші документи представники дільничних виборчих комісій почали приносити опівночі. Вдень черга – близько 200 людей, за підрахунками Суспільного, чекають на вулиці, у коридорах міської ради, у їдальні.

На вході у міськраду Дніпра черга людей з білими мішками – представники і представниці дільничних виборчих комісій привезли документи до територіальної комісії. Щойно підійшла і Алла, прізвища не назвала, каже, напевно, чекатиме довго.

"Зараз розберемося, ми просто ще нічого не знаємо. Ну довго, бо так завжди буває, це ж вибори. У роботі ніч пролетіла, просто пролетіла", – говорить Алла — представниця дільничної виборчої комісії.

Перші документи з дільничних виборчих комісій почали приносити опівночі. Опівдні у коридорах людей чимало – з кожної дільниці по три людини. Своєї черги люди чекають і у їдальні. Заступниця голови однієї з комісій Валентина Лінська розповідає: сама приїхала о 9-й, але є і такі, хто сидить з 4-ї ранку.

"От у мене, наприклад, 199. Пішов 27. Як ви гадаєте, я сьогодні потраплю? Ні. Де мені, я просто не спала вже дві доби, я витримаю ще одну? Ні, звичайно", — говорить Валентина Лінська заступниця голови дільничної виборчої комісії.

Дочекалася своєї черги представниця однієї з комісій Наталія Васютіна. Каже: перерахунок вдалий, протоколи без недоліків.

"Вкидів не було, нічого не було. Все за окремим кандидатом складено, члени комісії усе перевірили. Помилки – не відмічений кандидат конкретно. Але таких було небагато, десь два відсотки. Решта були заповнені як слід", — говорить Наталія Васютіна представниця дільничної виборчої комісії.

Станом на 12 годину міська територіальна виборча комісія опрацювала документи з 23 дільничних комісій – усього їх 425.

"Комісія працює 24 години на добу, ми не робимо навіть технічної перерви, що багато комісій собі дозволяють. Ми не можемо собі цього дозволити через не зовсім компетентну, не зовсім кваліфіковану роботу дільничних виборчих комісій. Зрозуміло, що це пов’язано з новим виборчим законодавством", — говорить Андрій Гусак член дніпровської міської територіальної виборчої комісії.

За словами члена міської комісії Андрія Гусака, більше половини протоколів направляють на уточнення, бо вони не відповідають вимогам виборчого кодексу. Багато протоколів не містять усіх необхідних даних, мають технічні помилки.

"Поки що тільки ми приймаємо рішення про зобов’язання дільничних виборчих комісій скласти уточнюючи протоколи. Якщо б ще комісії цих, фактично 30%, які проголосували, виборців, не могли цих, близько 400 на виборчу дільницю, протоколів підрахувати, нам би прийшлось проводити в присутності відповідної дільничної комісії повторний підрахунок голосів. Якщо би ми не могли встановити ці результати без підрахунку. Слава Богу, поки що ми не маємо такого жодного випадку. Тому сподіваємося, ми швидко і оперативно приймемо рішення", — говорить Андрій Гусак член дніпровської міської територіальної виборчої комісії.

Також, за словами Андрія Гусака, були проблеми з Єдиним електронним кабінетом, куди вносять дані протоколів. Вночі система двічі зависала – протягом двох годин працювати було неможливо.

Автори: Георгій Марков, Павло Черненко.

Читайте також

  • Підрахунок голосів затягується. У Криворізькій ТВК розповіли про складнощі опрацювання протоколів
  • У Дніпрі міська виборча комісія почала приймати виборчу документацію з протоколами
  • ОПОРА прогнозує повторне голосування у більшості великих міст. Де відбудеться другий тур
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди