У Львові відкрили мурал на честь Петра Франка

У Львові відкрили мурал на честь Петра Франка

У Львові відкрили мурал на честь Петра Франка Дім Франка

У Львові з'явився ще один мурал — "Петро Франко. Повернення (з) легенди". 27 жовтня відбулося його відкриття. Мурал створили до 130-ліття від дня народження Петра Франка, який був сином Івана Франка, засновником і першим директором музею Івана Франка.

Намалював мурал львівський художник Святослав Владика разом з творчою групою «Sacred Universe» на підпірній стіні на вулиці Івана Франка, 150. Це вілла Антонія Увери і саме в тому будинку свого часу з 1939 по 1940 рік жила сім'я Петра Франка, тоді коли він був директором музею.

У Львові відкрили мурал на честь Петра ФранкаДім Франка

У Львові відкрили мурал на честь Петра Франка

На муралі зображено портрет Петра Франка і його дружини Ольги Франко. Над цим муралом художники працювали тиждень часу. Розмір муралу 60 метрів квадратних.

"Музей Франка надав нам багато фотографій Петра Франка і Ольги Франко, також різні матеріали чим займався Петро, які книжки видавав, в яких галузях працював. І на основі цих матеріалів уже створили композицію. Там відтворено його період Пласту, зобразили конкретну модель літака, на якій Петро літав і також його наукову діяльність, він займався хімією", — каже художник Святослав Владика.

Саятослав Владика додає, що мурал складається з двох частин:

"З однієї сторони Петро і аж далі його дружина Ольга — тому що їх життя розділило. Коли Петра забрали НКВД до Києва, там його і розстріляли. Дружина Ольга чекала його наступних 40 років, вона не знала, що з ним трапилось".

У Львові відкрили мурал на честь Петра ФранкаДім Франка

У Львові відкрили мурал на честь Петра Франка

Завідувачка науково-освітнього відділу Музею Івана Франка Марта Волошанська каже, хотіли аби на муралі була відображена уся багатогранність відкривача музею.

"Наш мурал називається Петро Франко повернення (з) легенди", бо він легендарна особистість навіть тим, що його життя було суцільна пригода. Він дуже багатогранний і тією багатогранністю був подібний до свого батька. Крім того, що він заснував музей і був першим директором, він був відомим інженером-хіміком, винахідником. Він був спортовцем і не лише практиком, але і теоретиком — він досліджував спорт, видавав про це книжки", — каже Марта Волошанська.

Петро Франко також видавав і книги своєї дружини Ольги, відомої кулінарки. Був одним із засновників Пласту.

Читайте також: У львівському музеї "Дім Франка" відкрили виставку абстрактного живопису.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди