ОБСЄ похвалила місцеві вибори та розкритикувала опитування Зеленського

ОБСЄ похвалила місцеві вибори та розкритикувала опитування Зеленського

ОБСЄ похвалила місцеві вибори та розкритикувала опитування Зеленського УНІАН

Міжнародні спостерігачі ОБСЄ визнали місцеві вибори в Україні в цілому законними та добре організованими, але розкритикували низку аспектів, зокрема, опитування "5 питань".

Про це заявили міжнародні спостерігачі Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ у спільній заяві за підсумками місцевих виборів в Україні.

"На обмеженій кількості виборчих дільниць, які відвідали співрозмовники БДІПЛ у день голосування, процес відбувався загалом спокійно і прозоро, та був добре організований, а дільниці переважно дотримувались встановлених процедур", – йдеться у повідомленні спостерігачів.

Проблеми із законом та округами

У спостерігачів ОБСЄ накопичилася ціла низка зауважень як до проведення виборчого процесу в Україні, так і до його законодавчої основи.

"Внесення істотних змін напередодні виборів, в тому числі змін до виборчої системи, суперечить належній міжнародній практиці. Незважаючи на внесені зміни, новий Виборчий кодекс не враховує низку довгострокових пріоритетних рекомендацій міжнародних структур, а законодавство не забезпечує цілісності ключових елементів виборчого процесу" – розповіли в ОБСЄ.

Також у заяві відзначили проблеми із визначенням виборчих округів в Україні.

"Порядок розмежування виборчих округів не відповідав правовим вимогам та міжнародним стандартам, й не завжди забезпечував рівне виборче право", – зазначили спостерігачі.

Серед іншого, в ОБСЄ наголосили на використанні адмінресурсу під час виборчої кампанії та проблеми з її інформаційним супроводом.

"Учасники перегонів мали змогу проводити агітацію вільно, але випадки зловживання державними ресурсами та посадами, а також широко поширені заяви про підкуп виборців викликають занепокоєння. Приватні засоби масової інформації не впорались із завданням щодо постійного неупередженого та збалансованого висвітлення учасників виборчих перегонів, що позбавило виборців можливості зробити повністю інформований вибір", – зазначили в організації.

Опитування Зеленського

Занепокоєння міжнародних спостерігачів викликало проведення опитування "5 питань", ініційованого президентом України Володимиром Зеленським.

"Проведення президентом Володимиром Зеленським опитування громадської думки на виборчих дільницях, що фінансується його партією, ймовірно, створило невиправдану політичну перевагу в день виборів і розмило поділ держави та партії", – йдеться у заяві спостерігачів ОБСЄ.

Також в ОБСЄ наголосили на невідповідності опитування Зеленського українському законодавству.

"Організація такого опитування була широко розкритикована громадянським суспільством та політичними партіями та була оскаржена в судах, на підставі того, що воно суперечить положенням Виборчого кодексу та виходить за рамки повноважень Президента", – зазначили представники організації.

Що відомо

  • Місцеві вибори призначили на 25 жовтня 2020 року. Одночасно на всій території країни виборці обирають представників місцевих органів влади та міських голів.
  • Президент Зеленський заявив, що хоче провести всенародне опитування у день виборів 25 жовтня, на якому українців попросять дати відповідь на 5 запитань.
  • До проведення загальнонаціонального опитування "5 питань" в низці населених пунктів України залучили неповнолітніх. У "Слузі народу" пообіцяли розібратися.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди