Українці підтримали легалізацію канабісу, але проти вільної економічної зони на Донбасі – "Рейтинг"

Українці підтримали легалізацію канабісу, але проти вільної економічної зони на Донбасі – "Рейтинг"

Опитування
Українці підтримали легалізацію канабісу, але проти вільної економічної зони на Донбасі – "Рейтинг" "Голос"

Соціологічна група "Рейтинг" оприлюднила дані екзитполів щодо всенародного опитування, ініційованого президентом Зеленським. Відповідно до них, більшість українців підтримують усі пропозиції Зеленського, крім створення вільної економічної зони на Донбасі.

За даними соціологів, право України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, підтримують 78% респондентів, які взяли участь і у виборах, і в опитуванні. 10% українців дали на це питання негативну відповідь, ще 12% – не змогли відповісти. Водночас серед тих, хто брали проголосували на виборах, але не брали участь в опитуванні, 56% підтримують цю пропозицію, 13% – не підтримують, 31% – не змогли відповісти.

Легалізацію канабісу в медичних цілях для полегшення болю важкохворих  підтримують 70% респондентів, 24% висловилися проти. Серед тих, хто пішов на вибори, але не брали участь в опитуванні, прихильників легалізації виявилось 52%, 28% її не підтримують, 20% не змогли відповісти.

Ідею довічного ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах підтримують 81% українців, які брали участь у виборах і в опитуванні, 16% – не підтримують. Серед тих, хто проігнорував опитування президента, 63% її підтримують, 21% - не підтримують, 16% – не визначилися.

Ідею створення вільної економічної зони на території Донецької та Луганської областей підтримують 45% українців. 43% респондентів висловились проти такої ініціативи, 12% - не визначилися. Серед тих, хто не відповідав на питання опитування, її створення підтримують 33%, 39% - не підтримують, 28% – не визначилися.

Ідею скорочення кількості народних депутатів до 300 підтримують 95% респондентів, які брали участь у виборах і в опитуванні, 10% – не підтримують. Серед тих, хто проігнорував питання Зеленського, скоротити кількість нардепів прагне 81% респондентів, 7% бажають залишити все, як є, 13% – не визначилися.

Довідка: опитування проводили в усіх областях України, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибіркова сукупність: 9947 респондентів: у т.ч. 1200 респондентів методом опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів – опитування тих, хто НЕ ГОЛОСУВАВ на виборах. Помилка репрезентативності: не більше 2,8% Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський заявив, що хоче провести всенародне опитування у день виборів 25 жовтня, на якому українців попросять дати відповідь на 5 запитань. Серед них – створення вільної економічної зони на Донбасі, легалізація марихуани та скорочення кількості нардепів.
  • Експерти пов'язували наміри Зеленського з невдалою спробою пропрезидентської фракції "Слуга народу" провести через Верховну раду законопроєкт щодо проведення опитувань 4 вересня поточного року. Цей документ пройшов профільний комітет, але так і не був розглянутий у сесійній залі.
  • Фракції Ради розкритикували запропоноване Зеленським "опитування".
  • Голова Верховної ради Дмитро Разумков повідомив, що держбюджет не передбачає видатків на анонсоване Зеленським всенародне опитування.
  • До проведення загальнонаціонального опитування "5 питань" в низці населених пунктів України були залучені неповнолітні. Лідер партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко повідомив Суспільному, що проведення неповнолітніми опитування від президента є "провокацією опонентів партії" і пообіцяв "розібратися із цим".
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди