Агресія та пропаганда: в Україну заборонили ввозити три російські дитячі книжки

Агресія та пропаганда: в Україну заборонили ввозити три російські дитячі книжки

Агресія та пропаганда: в Україну заборонили ввозити три російські дитячі книжки

Державний комітет України з питань телебачення і радіомовлення заборонив розповсюджувати та завозити в Україну три російські дитячі книжки через розповсюдження російського історичного наративу та пропаганду комуністичної символіки.

Про це повідомляє пресслужба Держкомтелерадіо.

"Держкомтелерадіо відмовив ПП "Видавництво "Махаон-Україна" у ввезенні на територію України з метою розповсюдження трьох дитячих книг російського видавництва "Азбука-Аттикус", які пропагують державу-агресора, комуністичний тоталітарний режим і його символіку", – розповіли у пресслужбі.

Під заборону потрапили:

  • Книга "Транспорт" серії "Развиваем малыша", яка містить зображення російського танку і комуністичну символіку.
  • Книга "Копилка бесценных знаний: Изобретения, факты, открытия", у якій розділ про перші супутники Землі та освоєння космічного простору за часів СРСР ілюструється державним прапором РФ, що вводить в оману дітей і приписує державі-агресору чужі заслуги.
  • Книга під назвою "А почему небо голубое?", яка пропонує дітям пізнавати світ через призму реалій, міфів і символів держави-агресора. Зокрема, частина книги присвячена розлогому опису російського державного прапора, який, за інтерпретацією авторів, символізує і благородство, і чесність, і мужність, і ще велику кількість чеснот. Такий пропагандистський стиль книги, на думку експертів Держкомтелерадіо, не відповідає дійсності, де Росія захопила Крим, розв’язала війну на Донбасі та вбиває українців.

Що відомо

  • З травня 2017 Держкомтелерадіо видав 4 162 відмови у видачі дозволів на ввезення російських книг на територію України.
  • У вересні мережа книжкових магазинів "Книгарня Є" переглянула свою позицію щодо підтримки виключно україномовних видань і розширюватиме асортимент російськомовних книг.
  • 19 жовтня Дарницький суд за позовом Віктора Медведчука заборонив розповсюдження книги про Стуса.
На початок