Книгарня, яка виступала проти російськомовних книг, продаватиме їх більше

Книгарня, яка виступала проти російськомовних книг, продаватиме їх більше

Книгарня, яка виступала проти російськомовних книг, продаватиме їх більше Unsplash

Мережа книжкових магазинів "Книгарня Є" переглянула свою позицію щодо підтримки виключно україномовних видань і розширюватиме асортимент російськомовних книг.

Про це повідомила пресслужба "Книгарні Є".

"Сегмент україномовної книги поступово стискатиметься, українські видавці будуть менше видавати, а читачі будуть купувати ще більше російською - всупереч власному бажанню. Чи подобається нам цей стан речей? Ні. Чи в силах ми, як книготорговельна мережа, його змінити? Ні. Чи можемо ми ігнорувати цю реальність? Ні. Виправити таке становище може лише дієва державна політика, а Книгарня "Є" змушена враховувати викладені обставини у плануванні своєї подальшої роботи", – зазначається у повідомленні.

Серед головних причин, які спонукали книгарню до зміни позиції, у пресслужбі назвали:

  • домінування російськомовної книги на ринку (50-70% в обороті великих книготорговельних структур складає російська книга);
  • привабливі умови просування ритейлу російської книги (більша маржа);
  • переваги у собівартості російського продукту у порівнянні з українським (менша вартість авторських прав та перекладу на один примірник);
  • Російський книжковий бізнес завжди може розраховувати на підтримку власної держави у просуванні свого продукту в Україні.

Відповідальність за подальший розвиток україномовного книжкового ринку в Україні "Книгарня Є" покладає на суспільство і державу.

"Абсолютно очевидно, що турбота про формування повноцінного та успішного українського книжкового ринку – це функція держави та завдання усього суспільства, а не окремої мережі книгарень", – розповіла пресслужба мережі.

Що відомо

  • Книгарня "Є" публічно виступала проти продажу в Україні книжок російських видавництв — за винятком, якщо для них немає українських відповідників.
  • Наприкінці 2019 року через між книгарнею "Є" та Yakaboo спалахнув конфлікт через те, що Yakaboo став офіційним дистриб’ютором російського видавництва "Альпира Паблишинг". Тоді книгарня "Є" закликала видавництва не співпрацювати "з каналами просування книжкового "русского мира" в Україні".
  • Після початку карантину в Україні Книгарня "Є" скасувала всі заходи та оголосила розпродаж з безкоштовною поштовою доставкою книг.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше