У Рівнераді сказали, що робитимуть з відкопаним погруддям Сталіна

У Рівнераді сказали, що робитимуть з відкопаним погруддям Сталіна

Ексклюзивно
У Рівнераді сказали, що робитимуть з відкопаним погруддям Сталіна
Суспільне Рівне

Погруддя СталінаСта́лін Йо́сип Віссаріо́нович — радянський військовий та політичний діяч грузинського походження. Перебуваючи на постах генерального секретаря Комуністичної партії Радянського Союзу (1922–1953) та голови уряду (1941–1953), встановив в СРСР однопартійну тоталітарну систему та став фактично одноосібним диктатором., яке викопали у Рівному, місто планує передати у музей. Про це Суспільному повідомили у Рівнераді. Знахідку з-під землі вирили міні-екскаватором під час будівництва каналізації.

Бюст "вождя" місто планує передати у музей, повідомив речник Рівнеради Микола Прокопчук. Монумент відкопали 21 жовтня на вулиці Словацького під час земляних робіт.

"Швидше всього, це буде краєзнавчий музей. Зараз це питання ще вирішується", – уточнив Микола Прокопчук.

Погруддя Сталіна, що відкопали у Рівному, передадуть у музей
Суспільне Рівне

В обласному краєзнавчому музеї всі предмети, які передають у музей, приймає відділ фондів.

"Ми фіксуємо знахідку: коли була знайдена, ким була знайдена і ми потім проводимо атрибуцію. І, я думаю, такі речі, вони потрібні, щоб зберегти нашу пам'ять. Це історія – така була. Цікаво, чому був закопаний цей предмет, це будемо далі визначати і досліджувати. І, я думаю, цей предмет колись буде експонуватися на якійсь виставці нашого музею", – сказав Суспільному директор краєзнавчого музею Олександр Булига.

Краєзнавиця Галина Данильчук зазначила, що раніше поблизу місця знахідки був облвиконком. Відтак, погруддя могло стояти у приміщення установи.

Сталіна, якого відкопали у Рівному, передадуть у музей
У радянський час облвиконком розміщувався у центрі Рівного. Це район сучасного офісного центру "Словацький". Facebook Галина Данильчук

Про знайдений бюст Сталіна стало відомо з допису Юрія Шарапи у Facebook, фірма якого виконує земляні роботи у дворах на вулиці Словацького. Бюст з землі вирили міні-екскаватором. Там на замовлення міста фірма будує каналізаційний колектор.

На початок