У Рівному викопали бюст Сталіна, коли робили каналізацію

У Рівному викопали бюст Сталіна, коли робили каналізацію

У Рівному викопали бюст Сталіна, коли робили каналізацію
Суспільне Рівне

У центрі Рівного відкопали бюст СталінаСта́лін Йо́сип Віссаріо́нович — радянський військовий та політичний діяч грузинського походження. Перебуваючи на постах генерального секретаря Комуністичної партії Радянського Союзу (1922–1953) та голови уряду (1941–1953), встановив в СРСР однопартійну тоталітарну систему та став фактично одноосібним диктатором.. Виявили його працівники приватної фірми, які будують там каналізаційний колектор. Про це директор підприємства написав у своєму Facebook. Краєзнавиця припускає, що погруддя "вождя" колись стояло у приміщенні держустанови.

Погруддя Сталіна викопали у дворі будинків на вулиці Словацького. Там працівники фірми-підрядника на замовлення міського управління житлово-комунального господарства реконструюють каналізаційний колектор.

У Рівному викопали бюст Сталіна, коли робили каналізацію
Суспільне Рівне

"Було викопано міні-екскаватором за носа бюст Сталіна. Зараз питаємо в народу, що робити: розламати й підсипати дорогу, чи здати. Багато хто висловлює думку, що якщо лишити, то знайдуться нелюди, які почнуть йому носити квіти. Мені здається, що це не наша майбутня історія", – розповів директор ТОВ " Пром-Енерго-Консалтинг" Юрій Шкарапа.

Про знахідку директор фірми написав на своїй сторінці у Facebook.

Юрій Шкарапа зазначив, що до кінця дня 22 жовтня мають вирішити, що робити з "знахідкою". Якщо місто захоче її забрати, то закопають назад, щоб місто його і відкопувало, зазначив Юрій Шарапа.

Краєзнавиця Галина Данильчук вважає, що погруддю знайшлось би місце у музеї тоталітаризму, або в так званому "саду закинутих фігур". Раніше на вулиці Словацького був облвиконком та інші держустанови, відтак Сталіна могли винести звідти, припускає вона.

"Облвиконком був навпроти паспортного столу. Очевидно, що там інші радянські органи були. А будинок, що був поряд, свого часу належав лікарю Ромському – відомому в Рівному єврею-вихристеню. Він (бюст-ред.) такий невеличкий, бо я спершу думала, що це один з пам'ятників. Але це, скоріше, погруддя яке було у приміщенні", – розповідає Галина Данильчук.

Бюст "вождя" місто планує передати у музей, повідомив речник Рівнеради Микола Прокопчук. Монумент відкопали 21 жовтня на вулиці Словацького під час земляних робіт.

"Швидше всього, це буде краєзнавчий музей. Зараз це питання ще вирішується", – уточнив Микола Прокопчук.

В обласному краєзнавчому музеї всі предмети, які передають у музей, приймає відділ фондів.

"Ми фіксуємо знахідку: коли була знайдена, ким була знайдена і ми потім проводимо атрибуцію. І, я думаю, такі речі, вони потрібні, щоб зберегти нашу пам'ять. Це історія – така була. Цікаво, чому був закопаний цей предмет, це будемо далі визначати і досліджувати. І, я думаю, цей предмет колись буде експонуватися на якійсь виставці нашого музею", – сказав Суспільному директор краєзнавчого музею Олександр Булига.

На початок