Зеленський повернув військовий парад на День Незалежності

Зеленський повернув військовий парад на День Незалежності

Зеленський повернув військовий парад на День Незалежності
Associated Press

Президент Володимир Зеленський підписав указ про відзначення 30-ї річниці проголошення незалежності України, який передбачає проведення військового параду.

Текст указу оприлюднений 21 жовтня на сайті президента.

Відповідно до нього, Кабмін має протягом місяця утворити організаційний комітет з підготовки та відзначення свята, а також залучити до його складу представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, територіальних громад і громадських об’єднань.

Також уряд має розробити план святкувань, забезпечити фінансування всіх відповідних заходів, їхнє висвітлення та безпеку під час святкувань. Зокрема, указ передбачає проведення параду військ з нагоди 30-ї річниці незалежності України на Хрещатику та на Майдані Незалежності у Києві, а також покладання квітів до пам’ятників і місць поховань видатних діячів українського державотворення, борців за незалежність України та учасників війни на Донбасі.

Окрім того, Кабмін має вжити додаткові заходи із забезпечення соціального захисту учасників операції ООС/АТО та інших учасників війни на Донбасі, родин загиблих захисників України, а також надати підтримку борцям за незалежність України у XX столітті та громадянам, які нині відстоюють її суверенітет і територіальну цілісність.

Відповідно до указу, МЗС має організувати запрошення до участі в урочистостях представників іноземних держав, дипломатичного корпусу, міжнародних організацій, української діаспори, а також забезпечити проведення святкових заходів дипломатичними установами України за участю представників української громадськості за кордоном.

Також обласні та Київська міська держадміністрації мають розробити та реалізувати відповідні святкові заходи у регіонах.

Як святкували до цього

Після перемоги Володимира Зеленського на президентських виборах військові паради в їх класичному вигляді на Хрещатику не проводилися. У 2019 році військова хода стала частиною перформансу за участі українських артистів. А 24 серпня 2020 року дійство взагалі перемістилося на Софійську площу, і в ньому брали участь лише співаки.

Президент Зеленський пояснив, що, на його думку, військова техніка має перебувати у зоні бойових дій. Натомість Хрещатиком під час "Ходи ветеранів" та "Маршу захисників України" пройшли військові та ветерани війни на сході України. Для забезпечення порядку під час масових заходів у столиці на День Незалежності поліція залучила близько 4 тисяч правоохоронців.

у 2020 році на Софійській площі влаштували концерт українських хітів "Пісенна історія сучасної України", деякі з них лунали російською мовою. Зокрема, на концерті виступали співачка Ольга Полякова та Вєрка Сердючка, яку завезли на площу на даху вагону на колесах. Окрім них, на сцені виступали Монатік, Потап, Тарас Тополя, Джамала, Ніна Матвієнко, та Ірина Білик.

Міністр культури Олександр Ткаченко пояснив виконання фрагментів пісень російською мовою тим, що країна має пишатися всіма, хто визнає себе українцем, незважаючи на мову.

Того ж дня музичні гурти "Бумбокс" та "Океан Ельзи", пісні яких лунали на концерті, заявили, що не давали дозволів на використання їхніх творів.

На початок