Супутник, кулі та сніговики: колекцію старовинних новорічних іграшок представили у Хмельницькому

Супутник, кулі та сніговики: колекцію старовинних новорічних іграшок представили у Хмельницькому

Супутник, кулі та сніговики: колекцію старовинних новорічних іграшок представили у Хмельницькому

У колекції хмельничанина Ігоря Байдака налічується до тисячі старовинних ялинкових прикрас зі всіх куточків України та з-за кордону. Найстарішій іграшці - 70 років. Ідея відкрити таку виставку з’явилась у колекціонера давно.

"Ідея з’явилась, мабуть, з 2018 року. В минулому році вперше ці іграшки були публічно виставлені на ретро-ялинці. В 2019 вирішив, так як іграшок стало значно більше, розширити діапазон і спробувати у вигляді виставки".

Виготовляють такі іграшки із медичного скла, розповідає Ігор Байдак. Тому вони потребують правильного зберігання. Колекціонер додає, іграшки 50-х років міцніші, аніж сучасні ялинкові прикраси.

"У всі пакетах, у всіх коробках, бо частина таких найбільш цінних іграшок, вони повинні правильно зберігатись. Така харчова плівка, загортається, немає доступу повітря, вони в таких контейнерах. Мають бути такі жорсткі, пластикові контейнери".

Знаходить ретро-іграшки, говорить колекціонер, на блошиних ринках, різдвяних ярмарках, деякі дарують знайомі.

"Багато людей мені дарували, і я запитував, чи вам не шкода було? Всі казали: "Ні. Ми навпаки раді, що це може побачити більша кількість людей, доторкнутись до дитинства, до свята".

Ялинкові прикраси в колекціонера зібрані не тільки зі всіх куточків України, а й з-за кордону.

"В мене є з-за кордону іграшки. В основному це німецькі іграшки. Зараз дуже круті польські іграшки. А якщо говорити про регіони України, то тут є іграшки від двох фактично кордонів Дніпро, Харків, Львів, Самбір, Вінниця. Тому вся Україна представлена тут".

Найстарішій іграшці в колекції - 70 років, нещодавно Ігор Байдак придбав прикрасу, яка є символом 2020 року.

"Звичайно, я запам’ятав ту першу іграшку. Такого ведмедика в комбінезончику кумедного. То він мене спонукав. Він також на мене дивився і казав: "Купи мені друзів".

Є на виставці й іграшка, яку колекціонер називає унікальною. Каже, за неї йому пропонували велику винагороду, але продавати її не хоче.

"Я її дуже бережу. Це супутник великого розміру, який зберіг всі антени, найтонкіше. Це скло, яким дивом воно дожило, ніхто не знає. Це дуже цінна іграшка у всіх сенсах".

Колекціонер хоче у майбутньому відкрити магазин музей-кав'ярню Різдва та Нового року, де увесь рік буде Різдво. Виставка новорічних іграшок триватиме до 13 січня у приміщенні юнацької бібліотеки, що на вулиці Проскурівсьокого підпілля в Хмельницькому . Вхід вільний.

На початок