Вибори на Кіровоградщині: якими будуть бюлетені

Вибори на Кіровоградщині: якими будуть бюлетені

Вибори на Кіровоградщині: якими будуть бюлетені
pixabay.com

Територіальні виборчі комісії Кіровоградської області затвердили зразки бюлетенів, ступені їх захисту та віддали на друк. Виборці регіону отримають різні за якістю паперу і ступенем захисту бюлетені – розповіла координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в області Зоя Лебідь. Більшість бюлетенів матимуть порівняно слабкі ступені захисту – папір і номери дільниць. Найбільш захищеними будуть бюлетені до Кіровоградської обласної та Новоукраїнської районної рад.

За словами Зої Лебідь, рішення щодо зразків та ступенів захисту бюлетенів, ухвалювали 56 різних територіальних виборчих комісій в області.

відповідно до постанови ”Про затвердження зразка виборчого бюлетеня”, ухваленої обласною територіальною виборчою комісією, бюлетені до обласної ради матимуть сім ступенів захисту. Це фонові сітки, термофарба, яка зникає, антикопіювальний фон, гільйоширні зображення, мікротекст, псевдорельєф, нумерація на контрольному талоні і виборчому бюлетені. Виготовлятиме їх київський поліграфічний комбінат ”Зоря”. Вартість одного бюлетеня – 3 гривні 6 копійок.

Таких же сім ступенів захисту матимуть бюлетені до Новоукраїнської районної ради. Друкуватиме бюлетені місцевий підприємець Павло Францович Пянковський. Вартість одного – 3 гривні 6 копійок.

Кропивницька міська територіальна виборча комісія вирішила, що для захисту бюлетенів буде достатню номера дільниці і ”таємної позначки”. Вартість одного бюлетеня – 2 гривні 95 копійок. Другуватиме Новомиргородське підприємство ”С-Прінт-2012”.

Голованівська районна ТВК ступенем захисту затвердила номер та печатку виборчої дільниці. Вартість одного бюлетеня – 1 гривня 90 копійок.

Олександрійськарайонна комісія не затверджувала постанову про ступінь захисту бюлетеня. Голова комісії Ніна Лазаренко у коментарі ОПОРІ зазначила, що вони будуть ”на хорошому папері”. Бюлетені друкуватиме Олександрійська підприємиця Ірина Михайлівна Мироненко. Вартість одного бюлетеня 1 гривня 90 копійок.

Що відомо

  • Згідно із Виборчим кодексом України та додатком 1 до постанови Центральної виборчої комісії, виготовлення виборчих бюлетенів із відповідних місцевих виборів забезпечують територіальні виборчі комісії, які встановлюють результати відповідних місцевих виборів, на підставі договору, укладеного між ними і поліграфічним підприємством: виборча комісія Автономної Республіки Крим, обласна, міська (міст з районним поділом) виборчі комісії – не пізніше ніж за 10 днів до дня голосування; районна, міська (міста без районного поділу), районна у місті виборчі комісії – не пізніше ніж за 7 днів до дня голосування; сільська, селищна виборчі комісії – не пізніше ніж за 5 днів до дня голосування.
  • Територіальні виборчі комісії не пізніше ніж за 17 днів до дня голосування на місцевих виборах затверджують текст виборчого бюлетеня з відповідних місцевих виборів згідно з формою, затвердженою постановою ЦВК та встановлюють ступені його захисту.
  • 5 вересня в Україні офіційно стартував виборчий процес з проведення місцевих виборів, що заплановані на 25 жовтня.
  • На місцевих виборах обиратимуть депутатів місцевих, районних і обласних рад, голів громад та старост.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди