45,3% українців виступають проти створення вільної економічної зони у Донецькій та Луганській областях. 33,5% опитаних підтримують таку ідею.
Про це свідчать дані опитування "Думки і погляди населення щодо "опитування", ініційованого президентом: жовтень 2020 року", проведеного Київським міським інститутом соціології.
За результатами опитування, 45% серед усіх респондентів не підтримують надання «вільної економічної зони» Донецькій і Луганській областям. Підтримують надання – 33.5% опитаних. Рівень підтримки створення на Донбасі вільної економічної зони найвищий на Сході України – 46%.

Як українці ставляться до ідеї створення ВЕЗ на Донбасі
Рівень незадоволення ідеєю утворення ВЕЗ на Донбасі вищий серед тих, хто не збирається брати участь у опитуванні 25 жовтня – 49,7% проти 44%.
В цілому думки українців щодо опитування 25 жовтня розділилися майже порівну: 44% вважають, що це – щирий намір президента, 44% – що це політична технологія. Поряд з тим, довірятимуть результатам опитування 40,7% українців, не довірятимуть – 43,4%.
Довідка: Опитування проводилося за власною ініціативою КМІС методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assistedtelephoneinterviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України - АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 505 інтерв'ю.
Що відомо
- Президент Володимир Зеленський заявив, що хоче провести всенародне опитування у день виборів 25 жовтня, на якому українців попросять дати відповідь на 5 запитань. Серед них – створення вільної економічної зони на Донбасі, легалізація марихуани та скорочення кількості нардепів.
- Експерти пов'язують наміри Зеленського з невдалою спробою пропрезидентської фракції "Слуга народу" провести через Верховну раду законопроєкт щодо проведення опитувань 4 вересня поточного року. Цей документ пройшов профільний комітет, але так і не був розглянутий у сесійній залі.
- На сайті Верховної ради зареєстровані зміни до закону про ЦВК щодо створення умов для проведення опитування громадської думки. Згідно з документом, опитування має проводитись у день голосування на загальнодержавних або місцевих виборах на всій території України або в окремих її місцевостях на підставі відповідного рішення Кабміну.
- Фракції Ради розкритикували запропоноване Зеленський "опитування".
- Голова Верховної ради Дмитро Разумков повідомив, що держбюджет не передбачає видатків на анонсоване Зеленським всенародне опитування.