Майже половина українців виступають проти створення вільної економічної зони на Донбасі

Майже половина українців виступають проти створення вільної економічної зони на Донбасі

Опитування
Майже половина українців виступають проти створення вільної економічної зони на Донбасі УНІАН

45,3% українців виступають проти створення вільної економічної зони у Донецькій та Луганській областях. 33,5% опитаних підтримують таку ідею.

Про це свідчать дані опитування "Думки і погляди населення щодо "опитування", ініційованого президентом: жовтень 2020 року", проведеного Київським міським інститутом соціології.

За результатами опитування, 45% серед усіх респондентів не підтримують надання «вільної економічної зони» Донецькій  і Луганській областям. Підтримують надання – 33.5% опитаних. Рівень підтримки створення на Донбасі вільної економічної зони найвищий на Сході України – 46%.

Понад 45% українців проти створення вільної економічної зони на ДонбасіКМІС

Як українці ставляться до ідеї створення ВЕЗ на Донбасі

Рівень незадоволення ідеєю утворення ВЕЗ на Донбасі вищий серед тих, хто не збирається брати участь у опитуванні 25 жовтня – 49,7% проти 44%.

В цілому думки українців щодо опитування 25 жовтня розділилися майже порівну: 44% вважають, що це – щирий намір президента, 44% – що це політична технологія. Поряд з тим, довірятимуть результатам опитування 40,7% українців, не довірятимуть – 43,4%.

Довідка: Опитування проводилося за власною ініціативою КМІС методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assistedtelephoneinterviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України - АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 505 інтерв'ю.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський заявив, що хоче провести всенародне опитування у день виборів 25 жовтня, на якому українців попросять дати відповідь на 5 запитань. Серед них – створення вільної економічної зони на Донбасі, легалізація марихуани та скорочення кількості нардепів.
  • Експерти пов'язують наміри Зеленського з невдалою спробою пропрезидентської фракції "Слуга народу" провести через Верховну раду законопроєкт щодо проведення опитувань 4 вересня поточного року. Цей документ пройшов профільний комітет, але так і не був розглянутий у сесійній залі.
  • На сайті Верховної ради зареєстровані зміни до закону про ЦВК щодо створення умов для проведення опитування громадської думки. Згідно з документом, опитування має проводитись у день голосування на загальнодержавних або місцевих виборах на всій території України або в окремих її місцевостях на підставі відповідного рішення Кабміну.
  • Фракції Ради розкритикували запропоноване Зеленський "опитування".
  • Голова Верховної ради Дмитро Разумков повідомив, що держбюджет не передбачає видатків на анонсоване Зеленським всенародне опитування.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди