Ризик і загроза вплинути на думку людей. Фракції Ради розкритикували "опитування" Зеленського

Ризик і загроза вплинути на думку людей. Фракції Ради розкритикували "опитування" Зеленського

Ризик і загроза вплинути на думку людей. Фракції Ради розкритикували "опитування" Зеленського
. УНІАН

Ініціатива Володимира Зеленського з проведенням загальнонаціонального опитування в день місцевих виборів 25 жовтня викликала неоднозначну реакцію найбільших політичних сил України. Суспільне зібрало думки та позиції, висловлені представниками парламентських фракцій.

Європейська Солідарність

Представники політичної сили "Європейська солідарність" переконані, що проведенням опитування президент намагається відвернути увагу від падіння рейтингу політичної сили "Слуга народу".

"Слуга Народу" стрімко котиться вниз. В окремих містах, і навіть цілих областях, приміром, як Львівська, чинна провладна партія не матиме ані міських голів, ані депутатів. Просто не подолає бар‘єр у 5%. До того ж росте рейтинг заклятих опонентів. Тому Президенту Зеленському варто перемикати увагу на себе. До того ж на Сході й Півдні ОПЗЖ повернула собі проросійськи зорієнтованого виборця." – йдеться у повідомленні політсили у Facebook.

Крім того, у "Євросолідарності" підозрюють, що у переліку питань на опитуванні будуть "мовні" питання та проблема Донбасу.

"Серед переліку «#5питань» не сумнівайтесь буде: амністія/примирення/тема місцевих виборів на Донбасі; двопалатний парламент/скорочення кількості нардепів; мова, статус, застосування. Тому, мова не лише про перемикання уваги", – переконані представники ЄС.

Голос

Політсила "Голос" переконана, що шляхом "загальнонаціонального опитування" Офіс президента намагатиметься легалізувати свої політичні плани.

"Будь-яке "загальне опитування" людей — це або вибори, або референдум. "Опитування" в день виборів — це величезний ризик і загроза вплинути на думку людей. Це спосіб легітимізувати небезпечні рішення, які має в планах Офіс Президента. Зокрема, про особливий статус Донбасу, або про "зійтися посередині" з агресором. Важливо не саме опитування, а як буде сформульовано питання. Вони вже хотіли це зробити без окремого закону про референдум, коли хотіли наділити ЦВК повноваженням проводити опитування. А ми не дали це зробити у вересні. Тепер вони ламають державу через коліно, оголошуючи референдум взагалі без будь-яких законних підстав", – наголосили представники політсили у Facebook.

Батьківщина

Очільниця партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко назвала наміри президента Зеленського провести опитування в день виборів "маячнею".

"Президент займається відвертою маячнею та оголошує якесь "потєшне" опитування людей на дільницях у день виборів!!! "Опитування", яке не передбачено жодним законом, не буде мати ніяких правових наслідків і довіри від людей", – заявила Тимошенко.

Вона також наголосила, що якщо президенту хочеться дійсно дізнатися позицію народу, то необхідно прийняти закон про референдум і проводити його у легітимний спосіб.

"Батьківщина" пропонує ухвалити закон про референдум, а потім на референдумі поставити 5 запитань, які дійсно хвилюють людей", – додала очільниця партії.

ОПЗЖ

Опозиційна платформа "За життя" поки не висловила позиції щодо ініціативи президента Зеленського. Втім, представники політсили повідомили Суспільному, що їх пресслужба готує заяву щодо ситуації, яка невдовзі буде опублікована.

Співголова фракції ОПЗЖ у парламенті Вадим Рабінович розмістив на своїй сторінці у Facebook пост, в якому президента звинувачують в намірах "внести ще більше хаосу у місцеві вибори": "Навіщо це потрібно владі? Відповідь зрозуміла: щоб внести ще більший хаос в процес виборів, де і так буде чотири складних бюлетеня і будуть обмеження, пов'язані з пандемією! Друга мета - підтасувати результати опитування і отримати потрібні владі відповіді на складні питання".

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський заявив, що хоче провести всенародне опитування у день виборів 25 жовтня, на якому українців попросять дати відповідь на 5 запитань.
  • Експерти пов'язують наміри Зеленського з невдалою спробою пропрезидентської фракції "Слуга народу" провести через Верховну раду законопроєкт щодо проведення опитувань 4 вересня поточного року. Цей документ пройшов профільний комітет, але так і не був розглянутий у сесійній залі.
  • На сайті Верховної ради зареєстровані зміни до закону про ЦВК щодо створення умов для проведення опитування громадської думки. Згідно з документом, опитування має проводитись у день голосування на загальнодержавних або місцевих виборах на всій території України або в окремих її місцевостях на підставі відповідного рішення Кабміну.

На початок