США та Великобританія звинуватили Росію в підготовці кібератаки на Олімпіаду-2020

США та Великобританія звинуватили Росію в підготовці кібератаки на Олімпіаду-2020

США та Великобританія звинуватили Росію в підготовці кібератаки на Олімпіаду-2020 AP

Російські спецслужби планували кібератаку, щоб зірвати проведення літніх Олімпійських та Паралімпійських ігор в Токіо.

Це стверджує Національний центр кібербезпеки Великобританії (НЦКВ - прим. ред.).

НЦКВ провів спільну операцію із американською розвідкою і з'ясував, що дії російської кіберрозвідки мали бути направлені проти діяльності організаційного комітету Токіо, а також, проти логістичних служб і спонсорів Олімпійських ігор.

Уряд Великобританії також заявив, що Росія прагнула зірвати зимові Олімпійські та Паралімпійські ігри-2018 у південно-корейському Пхенчхані.

"Уряд на 95% упевнений, що зрив літніх і зимових Олімпійських ігор повинен був бути проведений віддалено підрозділом ГРУ (Головне розвідувальне управління Генерального Штабу Російської Федерації, - прим. ред) №74455, - йдеться в матеріалі The Guardian.

Видання зазначило, що росіяни намагалися замаскуватися під північнокорейських і китайських хакерів.

"Метою кібератаки повинна була стати церемонія відкриття зимових Ігор 2018-го року, злам веб-сайту Олімпіади та відключення Wi-Fi на стадіоні. У число основних цілей також входили мовники, гірськолижний курорт, офіційні особи Олімпійських ігор, постачальники послуг і спонсори Ігор-2018, тобто об'єкти атак були не тільки в Південній Кореї".

Як повідомляє BBC, атака в 2018-му році була відвернена завдяки тому, що ІТ-фахівці відключили заражені комп'ютери та повністю замінили їх.

Міністр закордонних справ Великобританії Домінік Рааб заявив: "Дії ГРУ проти Олімпійських і Паралімпійських ігор цинічні і нерозумні. Ми засуджуємо їх найрішучішим чином".

Читайте також: УЄФА може відібрати в Росії та Азербайджану право на проведення матчів Євро-2020

Також в Уряді Великобританії заявили, що продовжуватимуть працювати з союзниками задля протидії та виявленню майбутніх кібератак.

Що відомо

  • Літні Олімпійські Ігри в Токіо були перенесені на 2021-й рік через пандемію коронавірусу. Церемонія відкриття відбудеться 23-го липня, а закінчаться вони 8-го серпня.
Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartТеніс