В Ірані стартував другий етап переговорів щодо збиття літака МАУ

В Ірані стартував другий етап переговорів щодо збиття літака МАУ

В Ірані стартував другий етап переговорів щодо збиття літака МАУ
AP

В Ірані розпочався другий етап переговорів щодо авіакатастрофи літака "Міжнародних авіаліній України" поблизу Тегерану, у якій загинули 176 людей.

Як повідомляє Міністерство закордонних справ, перемовини триватимуть два дні.

"Почали другий раунд переговорів з Іраном щодо збиття літака МАУ рейсу #PS752. Працюватимемо два дні. Обговорюватимемо подальший перебіг розслідування та інші важливі аспекти - авіаційні, військові, кримінальне співробітництво, застосування міжнародних конвенцій", - йдеться у повідомленні МЗС.

Також міністерство оприлюднило фото, на якому видно членів української делегації в Ірані, зокрема заступника очільника МЗС Євгена Єніна.

Черговий етап переговорів щодо катастрофи літака МАУ
Черговий етап переговорів щодо катастрофи літака МАУ. Twitter MFA of Ukraine

Раніше заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін розповів Суспільному, що під час цього етапу перемовин не обговорюватимуть розмір компенсацій родичам загиблих.

Також він додав, що Україна тісно координує свої зусилля в переговорному процесі з іншими державами, громадяни яких загинули внаслідок катастрофи. Це Канада, Велика Британія, Швеція та Афганістан.

Читайте також: Вони любили небо і свою роботу. Українці, які загинули під час авіакатастрофи в Ірані

Що відомо

  • Літак Міжнародних авіаліній України розбився незабаром після вильоту з Тегерана 8 січня 2020 року. Він прямував до Києва. На борту перебувало 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, всі загинули. Серед них були 11 громадян України — 2 пасажирів та 9 членів екіпажу.
  • Спочатку Іран заперечував відповідальність за авіакатастрофу, однак 11 січня визнав, що випадково збив літак двома ракетами. Командувач аерокосмічними силами Корпусу Вартових Ісламської революції (КВІР), бригадний генерал Амір Алі Гаджизаде заявив, що бере на себе всю відповідальність за збиття українського літака.
  • У лютому президент Володимир Зеленський заявив, що Іран запропонував сім'ям українців, які загинули в результаті збиття літака МАУ по 80 тис. доларів компенсації, алк Україна вважає цю суму недостатньою.
  • Також в Ірані заявляли, що компенсацію за збитий український літак у січні 2020 року мають платити європейські страхові компанії. Тим часом у Міністерстві закордонних справ України запевнили, що це все одно доведеться робити Ірану.
  • У червні Іран направив для розшифровки у Францію "чорні скриньки" зі збитого літака авіакомпанії МАУ. Пізніше група з розслідування інциденту з'ясувала, що "чорні скриньки" припинили реєстрацію польотних даних в 6:14:56, так як вибухнула перша ракета.
На початок