Міні локдаун. Як змінилося життя в регіонах, які опинились у "червоній" зоні

Міні локдаун. Як змінилося життя в регіонах, які опинились у "червоній" зоні

Міні локдаун. Як змінилося життя в регіонах, які опинились у "червоній" зоні
УНІАН

З 19 жовтня в Україні почав діяти новий карантинний розподіл регіонів за рівнями епідемічної небезпеки. Його встановлено на 14 днів. До "червоної" зони потрапили 29 міст. У деяких з них зачинилися вокзали та тимчасово припинився продаж квитків на пасажирські потяги, в інших - майже нічого не змінилось. Суспільне розбиралось, що відбувається у "червоній" зоні та як змінилося життя в населених пунктах, які до неї потрапили.

Харківська область

За рішенням харківської міськради, у місті працюватимуть як метрополітен, так і міжміський транспорт. Натомість припинять роботу розважальні зони у ТРЦ, з 20:00 не працюватимуть кав’ярні та ресторани, а спортивні зали працюватимуть лише там, де можна буде тренуватися одній людині на 10 квадратних метрів. Також у місті заборонили проводити концерти.

В ефірі Українського радіо журналіст з Харкова Володимир Носков розповів, що попри те, що місто опинилось у "червоній" зоні, для звичайного мешканця майже нічого не зміниться.

"Міський пасажирський транспорт працюватиме у звичайному режимі, навіть більше: міська влада обіцяє його посилювати, аби зменшити черги на платформах харківського метрополітену", — розповів він.

Журналіст також наголосив, що у місті хочуть створити мобільні бригади лікарів первинної допомоги, які б могли ставити крапельниці людям просто вдома через велику кількість хворих в обласній інфекційній лікарні, а також в інших опорних лікарнях, які працюють з хворими на коронавірус.

Тернопільська область

Заборона продажу квитків
У Тернополі "Укрзалізниця" припинила продаж квитків. Суспільне, Тернопіль

З понеділка, 19 жовтня, і на два тижні міста Тернопіль, Бережани, Кременець та Чортків, а також Борщівський, Заліщицький та Монастириський райони Тернопільщини потрапили у "червону" зону карантину. Через це, як повідомила чергова залізничного вокзалу Тернополя Любомира Шевкун, "Укрзалізниця" припиняє продаж квитків на потяги до цих регіонів. За її словами, зупинки відбуватимуться без посадки пасажирів.

Заборона продажу квитків
Порожній вокзал у Тернополі. Суспільне Тернопіль

"Приїхала щойно з Харкова. Ледь придбала квиток до Тернополя. Я ставлюсь з розумінням до карантинних зон, але вони створюють великі незручності. У мене батьки в Харкові живуть, як тепер поїхати до них, не знаю. Я їжджу часто. Що робити наступного разу не знаю, якщо не продаватимуть квитків і потяги зупинятимуться лише для висадки пасажирів, як сьогодні", – розповіла тернополянка Вікторія Волошин у коментарі Суспільному.

Черкаська область

Заборона продажу квитків
Заборона продажу квитків. Суспільне, Черкаси

У Черкаській області до "червоної" зони потрапили міста Канів та Сміла, а також Смілянський район.

У Смілі та районі ходить міський, міжміський та залізничний транспорт. За словами заступника міського голови Сміли Павла Кондратенка, міська комісія змогла домовитися з державною, щоб залишили регулярні, нерегулярні перевезення автобусним, залізничним транспортом. Усі інші обмеження застосовуються до міста Сміли.

Натомість за словами кореспондентки Суспільного, вокзал у місті Сміла не працює. Його зачинили, а людей відправили по домівках. Квитків не продають.

Через впровадження карантинних обмежень, які передбачає "червона" зона, 19 жовтня мешканці міста вийшли під міську раду з протестами. На площі зібралося близько сотні смілян, які, зокрема, просили не закривати дитсадки та магазини.

Івано-Франківська область

Місто Івано-Франківськ також потрапило у "червону" зону. З опівночі 19 жовтня Укрзалізниця припинила там продаж квитків на кілька напрямків, зокрема, це стосується потягів, які прямують на Київ, Харків та Одесу. До врегулювання епідситуації ці потяги їхатимуть через станції Івано-Франківська без посадки пасажирів. Висадку проводитимуть за встановленим порядком.

Також пасажирам, які придбали квитки на потяги впродовж 19-25 жовтня зі станції Івано-Франківськ, обіцяють повернути їхню вартість.

Журналістка місцевої Українського радіо Лілія Оленюк розповіла, що в Івано-Франківську у міських навчальних закладах проводили голосування, аби продовжити навчання до 22 жовтня. У підсумку міський голова Руслан Марцінків повідомив, що перейти на дистанційне навчання в місті вирішили з 23 до 27 жовтня.

“Директор департаменту освіти й науки Івано-Франківської міської ради Ігор Максимчук повідомив, що дошкільні заклади будуть працювати у звичайному режимі, оскільки серед дітей і педагогів дитсадків немає хворих на COVID-19. Проте підтверджений діагноз мають 30 школярів”, - зауважила журналістка.

За її словами, у транспорті з 19 жовтня довідки з місця роботи показувати не потрібно, але діятимуть карантинні обмеження, які діяли й дотепер: пасажирів будуть перевозити лише на сидячих місцях.

Хмельницька область

У Хмельницькій області до "червоної" зони потрапили міста Хмельницький, Нетішин та Славута, а також Волочиський, Городоцький, Дунаєвецький, Красилівський, Старосинявський та Теофіпольський райони. Так, на чотирьох залізничних станціях Хмельниччини з 19 жовтня АТ "Укрзалізниця" тимчасово припиняє продаж залізничних квитків.

За словами голови Хмельницької ОДА Дмитра Габінета, "червоні" зони Хмельниччини будуть без жорстких карантинних обмежень, у них продовжать працювати садочки, курсуватиме громадський транспорт та і надалі працюватимуть заклади харчування. Він додав, що цей експеримент триватиме тиждень. І за його результатами, каже посадовець, буде вирішено, чи посилювати карантинні обмеження, чи ні.

Чернігівська область

Від 19 жовтня, у місті Ніжин, яке опинилося в "червоній" зоні, заборонено:

  • роботу закладів громадського харчування (ресторанів, кафе і т. ін.) після 21:00 та до 07:00, але дозволено адресну доставку замовлень та замовлення на винос;
  • роботу кінотеатрів, та проведення масових заходів за участі понад 20 людей.

Натомість заклади освіти, бізнес і громадський транспорт працюватимуть.

Що відомо

  • Уряд ухвалив рішення щодо продовження адаптивного карантину в Україні до 31 грудня 2020 року.
  • Також на нараді у президента Володимира Зеленського, присвяченій запобіганню поширенню COVID-19, влада ухвалила рішення про тимчасове переведення вищих навчальних закладів на дистанційне навчання та більш ранній початок осінніх канікул у школах.
  • В Україні виявлено понад 303 тисячі випадків захворювання на коронавірус, з них 4 766 — за минулу добу. Нині в країні хворіють 171 476 людей.
На початок