Німеччина виділить 576 млн євро на закупівлю снарядів для України у межах ініціативи Чехії

Німеччина виділить 576 млн євро на закупівлю снарядів для України у межах ініціативи Чехії

Снаряди 155-мм калібру
Снаряди 155-мм калібру. AP/Alex Brandon

Німеччина надасть 576 мільйонів євро на ініціативу Чехії стосовно закупівлі артилерійських боєприпасів для України, що дозволить покрити вартість 180 тисяч снарядів.

Про це повідомили в Міноборони ФРН у коментарі агентству Reuters.

Як зазначається, у березні глава німецького МО Борис Пісторіус зробив заяву щодо надання Україні пакета допомоги на суму 478 мільйонів євро, не враховуючи підтримку чеської ініціативи стосовно боєприпасів.

Тоді ж посадовець оголосив, що внесок Німеччини дозволить покрити вартість 180 тисяч артилерійських снарядів для України.

"Таким чином, загальна вартість обох заходів підтримки становить понад один мільярд євро", — уточнив представник відомства.

Все більше держав приєднуються до Чехії для постачання сотень тисяч боєприпасів Україні з-за меж Європи. На частку ФРН припадатиме 40% ініціативи, додали у німецькому МО, не надавши подробиць.

Раніше президент Чехії Петр Павел поінформував, що Прага знайшла 800 тисяч артснарядів, які могла б доставити в Україну. Політик уточнив, що боєприпаси можна доставити протягом кількох тижнів, але для цього потрібне фінансування.

29 березня очільник МЗС Польщі Радослав Сікорський розповів, що постачання боєприпасів для України у межах чеської ініціативи вже розпочалося.

На початок