Німеччина може збільшити видатки на оборону на 9 млрд євро з 2028 року

Німеччина може збільшити видатки на оборону на 9 млрд євро з 2028 року

Берлін, Німеччина
Берлін, Німеччина. Берлін, Німеччина, ілюстративне фото: Getty Images

У Німеччини є можливість виділення до 9 млрд євро на додаткові витрати на оборону з 2028 року, якщо зможе скоротити рівень боргу.

Про це заявив міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер, передає Reuters.

За його словами, додаткові кошти можуть бути вивільнені, якщо Німеччина знизить свій борг нижче встановленої ЄС цілі в 60% валового внутрішнього продукту.

"Якщо ми опустимося нижче за цю межу, тоді можна буде знову обговорювати погашення боргу щодо коронавірусу, заплановане на 2028 рік", — сказав міністр.

Уряд Німеччини взяв екстрені позики на загальну суму близько 300 мільярдів євро у 2020, 2021 та 2022 роках у відповідь на пандемію коронавірусу та війну в Україні.

За словами Лінднера, з 2028 року Німеччина планує виплачувати борг у розмірі дев’яти мільярдів євро на рік.

"Однак якщо на той час тягар пандемії за рівнем боргу вже буде подолано, погашення можна суттєво скоротити. Це вивільнить мільярди, які допоможуть нам досягти стрибка до цілі НАТО у федеральному бюджеті після завершення спеціальної програми для Бундесверу", – сказав міністр.

Після російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року Німеччина створила спеціальний фонд на 100 мільярдів євро для закупівлі сучасної зброї. Вона також пообіцяла досягти мети НАТО щодо витрачання щонайменше 2% ВВП на оборону.

19 січня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус назвав можливим збройний конфлікт між державами НАТО та Росією.

1 лютого Пісторіус розповів про збільшення військових витрат до рекордних 72 млрд євро. Він наголосив, що вперше за десятиліття було виконано вимогу НАТО витрачати щонайменше два відсотки економічного виробництва на оборону.

На початок