Зеленський провів спецнараду щодо роботи з НАТО: обговорили сумісність та перспективи на 2024 рік

Зеленський провів спецнараду щодо роботи з НАТО: обговорили сумісність та перспективи на 2024 рік

Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський. ОПУ

Президент Володимир Зеленський 1 квітня провів спеціальну нараду щодо роботи з Північноатлантичним альянсом стосовно сумісності та перспектив на 2024 рік.

Як повідомив глава держави, під час зустрічі були присутні всі українські міжнародники, міністр оборони та команда відомства.

"Поточний рік ставить перед відносинами між Україною та НАТО кілька фундаментальних питань. Зокрема це стосується і саміту, що відбудеться у Вашингтоні, й багатьох інших аспектів взаємодії. Тільки з Україною в Альянсі можна розраховувати на справжню безпеку в Європі", — сказав Зеленський.

Перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30 союзників. Глави низки країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО.

За результатами саміту 11-12 липня у Вільнюсі країни НАТО прийняли пакет із трьох частин, щоб наблизити Україну до Альянсу, і відмовилися від Плану дій щодо членства (ПДЧ), проте Київ так і не отримав повного запрошення.

Українська делегація вернулася додому з саміту НАТО у Вільнюсі із безпековими гарантіями на шляху до Альянсу. Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна зможе приєднатися, коли "союзники погодяться і умови будуть виконані".

На початок