Новопризначений комісар Ради Європи з прав людини О'Флаерті анонсував візит до України

Новопризначений комісар Ради Європи з прав людини О'Флаерті анонсував візит до України

Права людини
Комісар Ради Європи з прав людини Майкл О'Флаерті. з сайту Ради Європи

Новий комісар Ради Європи з прав людини Майкл О'Флаерті сьогодні, 1 квітня, розпочав свій шестирічний мандат з обіцянкою поставити права людини в центр порядку денного держав-членів Євросоюзу. Він заявив, що у першу чергу відвідає Україну.

Про це йдеться у пресрелізі, який опубліковано на сайті Ради Європи.

"Я маю намір впровадити перспективу прав людини в найбільші виклики, з якими стикаються наші суспільства", — сказав посадовець, зазначивши, що він має намір здійснити свій перший візит в якості комісара в Україну.

О'Флаерті підкреслив, що не може "придумати нічого більш термінового", ніж вирішення наслідків для прав людини після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, яке спричинило жахливі людські страждання та руйнування.

Комісар додав, що має намір "додати перспективу прав людини до найбільших викликів, що стоять перед нашими суспільствами".

Він також визначив інші сфери, в яких терміново необхідний сильніший захист прав людини, включаючи кліматичну кризу, управління штучним інтелектом, свободу вираження поглядів, міграцію і зростання мови ненависті, в тому числі антисемітизму й "антимусульманських нападів".

Значна частина порядку денного комісара також буде присвячена винесенню боротьби маргіналізованих людей та жертв дискримінації на передній план правозахисних дискусій.

"Зокрема, роми та кочівники перебувають у нестерпній ситуації, яка потребує більшої уваги", – сказав О'Флаерті.

Крім того, комісар наголосив на своєму намірі зосередитися на питаннях молоді, соціально-економічних правах та правозахисниках, а також використовувати свій мандат для сприяння виконанню рішень Європейського суду з прав людини.

"Права людини впливають на кожен аспект нашого життя. У час, коли вони стикаються з численними викликами, ми повинні знову взяти на себе зобов'язання вплести їх у тканину наших суспільств. Це вимагатиме узгоджених зусиль, і я маю намір відігравати свою роль якнайкраще, супроводжуючи та захищаючи правовласників у всіх державах-членах", – заявив О’Флаерті.

Як зазначається на сайті Ради Європи, Майкл О'Флаерті був обраний європейськи комісаром з прав людини в січні 2024 року. Він є п'ятим комісаром Ради Європи з прав людини, змінивши на цій посаді Дуню Міятович, яка обіймала цю посаду з 2018 по 2024 рік. Повноваження комісара РЄ з прав людини тривають шість років і не можуть бути поновлені.

Що відомо про О'Флаерті

Майк О'Флаерті, ірландський юрист-правозахисник працював директором Агентства ЄС з основних прав людини (2015-2023), членом Комітету ООН з прав людини (2004-2012), головним уповноваженим з прав людини Північної Ірландії Комісії (2011-2013), а також на різних посадах в Управлінні Верховного комісара з прав людини, зокрема під час організації операцій у постраждалих від конфлікту країнах, таких як Сьєрра-Леоне та Боснія та Герцеговина.

На початок