За спожите централізоване опалення кропивничани заборгували понад 100 мільйонів гривень

За спожите централізоване опалення кропивничани заборгували понад 100 мільйонів гривень

За спожите централізоване опалення кропивничани заборгували понад 100 мільйонів гривень
Суспільне: Кропивницький

За спожите централізоване опалення минулих років кропивничани заборгували понад 100 мільйонів гривень. Про це Суспільному розповів директор підприємства “Теплоенергетик” Олександр Чельник.

Попередження сплатити заборгованість розносять містянам працівники комунального підприємства “Теплоенергетик” у Кропивницькому.

Мешканці дев’ятиповерхівки на вулиці Героїв України, 28 заборгували за тепло 402,5 тисячі гривень, каже контролерка “Теплоенергетика” Анастасія Саліванова. “В цьому будинку проживають боржники, в яких сума боргу 91 тисяча гривень, 65 тисяч, 59, ну й 36. Ми розносили боржникам такі претензії-вимоги, щоб вони сплатили борг. Реакція є, але не по великим боргам, а все-таки по меншим платять”.

У квартирі де проживає боржник, у якого по цьому будинку найбільша сума боргу – майже 91 тисяча гривень двері не відчиняє, говорить контролерка. “Потрапити до квартири ми не можемо, тому, що тут навіть дзвінка немає, неможливо достукатися. Складаємо претензію-вимогу і вставляємо її у двері”.

Олександр Чельник розповів, борги, які утворилися за час діяльності комунального підприємства “Теплоенергетик” впливають на зарплату, розрахунки за газ і за розподіл газу.

Говорить, зриву опалювального сезону не буде. Зараз у судах розглядаються понад 400 позовів проти боржників, які не платять за централізоване теплопостачання.

Юрист Еміль Багірян пояснює, чому може затягуватися розгляд цих справ. “З однієї підстави, тому що був карантин і суди деякий час не працювали. Хоча дана категорія справ розглядається в скороченому порядку, там виноситься судовий наказ, і якщо особа не згодна з даним судовим наказом, вона має право в судовому порядку оскаржити даний наказ. Судовий наказ передається у виконавчу службу, виконавча служба стягує кошти з боржників. Або накладається стягнення на його заробітну плату, або на інше майно, якщо дуже велика сума".

За словами контролерки Анастасії Саліванової, попередження боржникам носитимуть щомісяця.

Читайте також

  • У Кропивницькому теплогенеруюче підприємство отримає фінансову допомогу з міського бюджету.
  • На 16 вересня 2020 року "Теплоенергетик" мав 723 мільйона гривень боргів за воду, газ і електрику. Містяни, за централізоване опалення, заборгували підприємству 106 мільйонів гривень.
  • У Кропивницькому на 100% до опалювального сезону готові теплогенеруючі об'єкти, комунікації потребують постійного догляду.

На початок