На Майдані Незалежності у Києві попрощалися з бійцем-фронтовиком ООС і ветераном АТО Миколою Микитенком, який підпалив себе на Майдані через невдоволення політикою чинної влади і ситуацією у зоні бойових дій.
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Влада Прізова. За її словами, на прощання прийшли близько 100 людей.

Донька Микитенка Юлія повідомила, що, згідно із записами з камер спостереження, Микитенко підпалив себе дуже швидко, "щоб його ніхто не встиг його зупинити". Поховають Микитенка на Житомирщині, поруч із його батьком.
"Остання сторіз, яку він виклав у Facebook, була з цього місця, де він здійснив самопідпал. Він сфотографував Стеллу і написав: "Зараз 03:25. Я просто хочу, щоб Україна була незалежною". Я думаю, він хотів бачити її саме незалежною від зовнішніх і від внутрішніх ворогів", — відповіла військовослужбовиця Юлія на запитання, якою її батько бачив Україну.

За словами Юлії, її батько не надсилав письмових звернень щодо розведення військ на Донбасі, але "дуже болісно сприймав ситуацію і несправедливість".
"Він бачив всі звернення ветеранів до Зеленського і, навіть, не самі дії, а повне ігнорування свого населення правлячою верхівкою мало найбільший вплив", — розповіла Юлія про причини вчинку Микитенка.
За її словами, після самопідпалу і смерті її батька з нею контактували лише побратими, волонтери медсестри та громадські активісти. Ніхто з Офісу президента або представників влади до дівчини не звертався.
"Єдине, що КМДА тут (на Майдані — ред.) дозволила провести прощання. Більше ані до мене, ані до моєї родини жодних запитів і звернень не було", — сказала вона.

Юлія додала, що хоче, аби на ветеранів, військовослужбовців реагували, хоча б "на якісь банальні вимоги". За її словами, нині цих людей "найбільше демотивує повна глухота з боку влади". Вона додала, що її батька не влаштовувала політика розведення українських позицій на Донбасі, яка "взагалі не є припустимою, особливо для людей, які проливали кров і втратили своїх братів і сестер".

Шкільний друг Микитенка Михайло Пруцаков розповів, що Микола завжди був "завзятим, хоробрим, яскравим і патріотом України". Крім того, він обожнював українську поезію і Київ.
"Він не міг вже захищати Україну через поранення і стан здоров'я. А у тилу, тут, донести до влади свої погляди та думку звичайній людині неможливо", — сказав друг ветерана.
Востаннє Михайло бачився з Микитенком у серпні, коли допомагав йому після шпиталю, а розмовляв — у вересні. Він розповів, що з Миколи дістали багато осколків і після Майдану, і після війни. Водночас за його словами, його друг не був у пригніченому стані, а лише хотів донести свою думку.

49-річний військовослужбовець Микола Микитенко облив себе запальною сумішшю на Майдані Незалежності та підпалив у ніч з 10 на 11 жовтня. Свідки розповіли, що вони намагалися збити полум'я. У пресслужбі Нацполіції повідомили, що ветерана доправили до лікарні з 97% опіків тіла. 14 жовтня донька Юлія повідомила, що Микола помер.
Читайте також
Помер ветеран АТО, який підпалив себе на Майдані. Ким був Микола Микитенко