Макрон — про війну: "Якщо Україна впаде, наслідки будуть прямими для Франції"

Макрон — про війну: "Якщо Україна впаде, наслідки будуть прямими для Франції"

Еммануель Макрон
Президент Франції Еммануель Макрон. AP

Президент Франції Еммануель Макрон наголосив, що важливо, аби європейська молодь розуміла, що таке війна, яку Росія розв'язала Україні.

Про це політик повідомив під час поїздки до Марселя, передає TF1.

Макрон підкреслив, що повномасштабні бойові дії відбуваються всього за 1 500 кілометрів від французького кордону.

"Якщо Україна впаде, якщо вирішимо відмовитися від неї, наслідки будуть прямими для нас, невідомо де саме зупиниться імперіалістична сила, якщо вона зможе просунутися так близько до нас. Загроза існує, тому ми повинні бути готові захищати Республіку", — зазначив президент.

Відповідаючи на пряме запитання, чи буде війна Франції з Росією, політик заявив: "Ми робимо все для того, щоб війна не вийшла за межі України, щоб вона там зупинилася, щоб вони (українці — Ред.) могли повернутися до своєї вільної держави.

Раніше Politico писало, що французька армія проводить навчання у наближених до реальних умовах, які імітують конфлікт високої інтенсивності з противником, що не поступається їй за вогневою силою.

Що відомо про заяву Макрона стосовно відправки військ

27 лютого Макрон не виключив, що європейські держави надішлють війська в Україну, але попередив, що на даному етапі немає консенсусу, бо союзники погодилися докладати більше зусиль, аби швидше доставити боєприпаси.

Відповідна заява спровокувала низку відповідей союзників, які оголосили, що не мають наміру відправляти своїх солдатів на територію України.

4 березня посол Франції в Україні Гаель Вейсьєр повідомив, що можливість відправки військ в Україну залежатиме від кожної держави-партнера окремо, "якщо хтось вирішить це зробити".

Згодом Макрон пояснив, за яких умов Франція може відправити війська.

На початок