Пентагон запустив вебсайт, на якому можна відстежувати військову допомогу для України

Пентагон запустив вебсайт, на якому можна відстежувати військову допомогу для України

Пентагон
Міністерство оборони США. Getty Images

Міністерство оборони Сполучених Штатів створило інтернет-сайт, на якому можна відстежувати американську зброю та обладнання, передані Україні.

Вебсторінка має назву Ukraine Oversigh.

Видання The Hill вказало, що сайт надає інформацію стосовно роботи 20 американських агентств із нагляду, відомих як Міжвідомча робоча група з нагляду за Україною. Зокрема вони стежать за тим, аби надану допомогу використовували за призначенням.

На сторінці також розміщені контактні дані, куди можна звернутися й розповісти про будь-які звинувачення у шахрайстві, розтраті або нецільовому використанні допомоги Україні.

"Сайт є зручним універсальним ресурсом для людей, які можуть дізнатися більше про наші широкі зусилля в рамках наглядової спільноти з нагляду за використанням коштів платників податків для реагування США на ситуацію в Україні", — зазначив заступник генінспектора Пентагону Роберт Сторч.

Сторінка була запущена у координації з Офісом генерального інспектора Держдепартаменту та Агентством з міжнародного розвитку та з'явилася у той час, коли республіканці в Конгресі продовжують затримувати фінансування для України і ставлять під сумнів належний облік зброї, що постачається.

Що відомо про законопроєкт стосовно допомоги Україні

13 лютого Сенат Сполучених Штатів схвалив законопроєкт про міжнародну допомогу на суму 95,3 мільярда доларів, який включає фінансування для України, Ізраїлю та Тайваню.

Документ передбачає понад 60 мільярдів доларів Україні, 14 мільярдів — Ізраїлю і 4,83 мільярда — підтримки партнерів у Індо-Тихоокеанському регіоні, включаючи Тайвань, й стримування агресії з боку Китаю.

Він також надасть 9,15 мільярда доларів гуманітарної допомоги цивільним у Газі та на Західному березі, в Україні й інших зонах конфлікту в світі.

Для остаточного схвалення за законопроєкт повинна проголосувати Палата представників, а потім документ має підписати президент США Джо Байден.

16 лютого Палата представників Сполучених Штатів пішла на перерву без голосування за пакет фінансування допомоги для України.

На початок