Росія шукає можливості для збереження флоту у Чорному морі — британська розвідка

Росія шукає можливості для збереження флоту у Чорному морі — британська розвідка

Флот РФ
Російський ракетний катер "Івановєц", який було знищено на початку лютого 2024 року. Фото: Чорноморський флот РФ

Міноборони Росії було змушене активізувати зусилля зі збереження свого флоту в Чорному морі на тлі пошуків Україною можливості для завдання ударів на відстані.

Про це повідомили у Міністерстві оборони Великої Британії, посилаючись на дані власної розвідки.

"Успіхи України у проведенні асиметричної морської ударної кампанії призвели до того, що 17 березня міністр оборони Росії Сергій Шойгу відвідав командний пункт Чорноморського флоту в Криму", — йдеться у повідомленні.

Міністр оборони РФ отримав оновлену інформацію про українські операції та обговорив ефективність російських військово-морських сил у регіоні. За повідомленням російського оборонного відомства, він оголосив про нові заходи для підрозділів Чорноморського флоту, щоб зменшити загрозу від українських безпілотних літальних апаратів, у тому числі надводних.

Також під час візиту Шойгу акцентував на проведенні щоденних навчань з протидії безпілотникам, які дозволять екіпажам російських кораблів швидко відбивати атаки вдень і вночі. крім цього військові отримали наказ встановити додаткове великокаліберне озброєння на кораблях для посилення їхньої обороноздатності.

14 березня у військово-морських Силах ЗСУ інформували, що вже кілька діб поспіль Чорноморський флот Росії не виходить у Чорне море. Водночас в Азовському морі перебуває один російський корабель, який охороняє Кримський міст.

15 березня у британській розвідці повідомляли про призначення нового головнокомандувача Чорноморського флоту Росії Олександра Мойсеєва замість Ніколая Євменова та задачі, які стоять перед ним після низки втрат російських кораблів через атаки з боку України. Зокрема ц звіті йшлося, що цілком ймовірно, що першим завданням адмірала Мойсеєва на посаді головнокомандувача ЧФ РФ буде стабілізація безпекової ситуації в Чорному морі та впровадження змін, спрямованих на підвищення боєздатності флоту в регіоні.

На початок