Медицина і технології. МОН назвало найзатребуваніші сфери і професії майбутнього

Медицина і технології. МОН назвало найзатребуваніші сфери і професії майбутнього

Медицина і технології. МОН назвало найзатребуваніші сфери і професії майбутнього empresariotic

Серед найзатребуваніших професій майбутнього в Україні буде IT-лікар, спеціаліст з робототехніки, космогеолог і нейропсихолог.

Як ідеться в опублікованому Міністерством освіти і науки проєкті Стратегії розвитку вищої освіти на 2021-2031 роки, у майбутньому "чисті" гуманітарні спеціальності відійдуть на другий план, а технічні, інженерні, навпаки, будуть найбільш затребуваними.

"Водночас значною мірою будуть затребувані фахівці біологічного напрямку. Обидві тенденції вимагають посилення природничо-наукової підготовки майбутніх фахівців разом із набуттям ними ІТ-навичок", — підкреслили у МОН.

Так, найпопулярнішими професіями будуть ті, які пов'язані з технологіями, а також життям і здоров'ям людини, а саме:

  1. Технології майбутнього: архітектор територій; фахівець з робототехніки; інженер-проєктувальник різного профілю; фахівець з 3Dдруку; розробник, диспетчер безпілотних апаратів; космогеолог;
  2. ІТ-технології і дані: проєктувальник "розумного середовища", "розумних будівель"; програміст; аналітик даних; фахівець, аналітик з кібербезпеки; розробник технологій блокчейн; розробник віртуальної, доповненої реальності; фахівець з цифрового контенту; цифровий лінгвіст;
  3. Екологізація виробництва та життя: екоаналітик у будівництві; фахівець з альтернативної (сонячної, вітрової тощо) енергетики; біоетик; ресайклінг-дизайнер; фахівці з "сіті-фермерства";
  4. Здоров’я людини: біогенетик; біоінженер; біоінформатик; біофармаколог; телехірург, ІТ-лікар; медична сестра; фізіотерапевт; нейропсихолог.

Водночас професії, пов’язані із забезпеченням здоров’я, навчанням, наданням індивідуальних послуг, творчістю, залишаться актуальними, оскільки не можуть бути заміщені автоматизованими системами навіть із використанням штучного інтелекту.

Причинами таких змін міністерство називає тенденцію до неоіндустріалізації, впровадження концепції індустрії 4.0, розвиток ІТ-технологій і екологічні проблеми, які у найближчі 5–10 років змінять ландшафт найбільш затребуваних професій.

Читайте також: "Gap year чи втрачений рік. Що робити, якщо не вдалося вступити до вишу"

Що відомо

  • У період з 5 по 19 січня 2021 року абітурієнти зможуть зареєструватися на пробне зовнішнє незалежне оцінювання, а 10 квітня 2021 року пройти його.
  • Міністерство освіти і науки затвердило графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році. Реєстрація розпочнеться з 1 лютого, а основна сесія ЗНО — 21 травня.
  • З 2021 році Державна підсумкова атестація з математики стане обов'язковою для випускників українських шкіл, а зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури розділять на два окремих тестування.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди