ISW: Путін використає свою "рекордну" перемогу на "виборах" для затяжної війни в Україні

ISW: Путін використає свою "рекордну" перемогу на "виборах" для затяжної війни в Україні

ISW: Путін використає свою "рекордну" перемогу на "виборах" для затяжної війни в Україні
Президент Росії Володимир Путін під час виступу на пресконференції, Москва, РФ. Фото: AP/Олександр Земляніченко

Президент Росії Володимир Путін намагається використати заявлені “рекордні” показники явки виборців і підтримки своєї кандидатури на “виборах” для створення інформаційних передумов для затяжної війни в Україні.

Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Зазначається, що російська Центральна виборча комісія заявила 18 березня, що Путін переміг на президентських “виборах”, набравши 87,28% голосів виборців. При цьому голова ЦВК Росії Елла Памфілова заявила, що явка виборців на російських виборах була “рекордною” — 77,44%. Як заявили в ЦВК РФ, на президентських виборах 2018 року в Росії явка виборців становила 67, 47% виборців і що Путін тоді переміг з 76,67% голосів.

“Путін і високопоставлені російські чиновники стверджували, що “рекордна явка виборців і висока громадська підтримка Путіна продемонстрували єдність Росії і довіру до Путіна”, — йдеться в аналітичному звіті.

Також в ЦВК РФ стверджують, що Путін “переміг” з результатом від 88,12 до 95. 23% голосів на “псевдовиборах” в окупованих Луганській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та Криму.

“Російські окупаційні чиновники, ймовірно, сфальсифікували рекордно високу підтримку Путіна в окупованій Україні та, ймовірно, примушували українських громадян брати участь у “виборах”, які за своєю суттю були примусовими, враховуючи велику кількість російських військ, що діють в окупованій Україні”, — йдеться в аналітичному звіті.

Зазначається, що міністерство оборони Росії заявило, що 99,8 відсотка особового складу російських збройних сил проголосували на президентських виборах, з яких 97,27 відсотка проголосували за Путіна.

Як відзначили аналітики, Путін заявив, що “не очікував таких високих результатів виборів в окупованій Україні” і що результати нібито демонструють, що люди в окупованій Україні начебто "вдячні за російський захист". І тому, за словами Путіна, “Росія зробить все, щоб забезпечити "захист" окупованої України”.

“Путін, ймовірно, продовжує зусилля зі створення інформаційних умов для виправдання затяжного конфлікту і тривалої окупації України під виглядом "захисту" цивільного населення в окупованій Україні, яке перебуває в небезпеці лише через російське вторгнення”, — йдеться в аналітичному звіті.

Напередодні Центральна виборча комісія РФ оголосила про опрацювання 100% протоколів з виборчих дільниць. За результатами підрахунку Володимир Путін набрав 87,28% голосів.

Що відомо про "вибори" президента Росії

За офіційними даними, явка виборців становила 74,22%.

За даними екзит-полу Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦВГД), Володимир Путін набрав 87% голосів. Екзит-поли Фонду суспільної думки (ФСД) вказують, що Путін лідирує з результатом у понад 87%.

За словами співголови російського руху "Голос" (визнаний у РФ іноагентом) Станіслава Андрійчука, наразі аналіз явки на вибори президента РФ "вказує на фальсифікації".

Загалом на карту виборів "Голосу" надійшло 1 648 повідомлень про порушення.

"У деяких регіонах РФ явка зовсім неприродна, вона намальована там у деяких територіальних виборчих комісіях: усі сусідні дільничі виборчі комісії показують приблизно однаковий відсоток за явкою аж до десятої частки. Такого у реальному житті не буває. Це ознака відвертої фальсифікації", — пояснив Андрійчук.

"Вибори" в Росії, а також на окупованих територіях України та в анексованому Криму проходили протягом трьох днів. 17 березня — був третім, останнім днем голосування.

На початок