Україна планує приєднатися до європейських санкцій проти Білорусі та розгляне підтримку нових обмежень у разі, якщо такі запровадить ЄС.
Про це під час брифінгу 13 жовтня заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
"Наша позиція щодо Білорусі з першого дня початку цієї кризи є послідовною і чіткою. Ми приєдналися до відповідних заяв Європейського союзу. Що стосується тих санкцій, які вже були запроваджені – ми приєднаємося до них. Що стосується будь-яких нових санкцій, то ми будемо діяти за узгодженим алгоритмом. Спочатку ЄС ухвалює санкції, а потім ми розглядаємо питання про приєднання до них", – зазначив Кулеба.
За словами Кулеби, питання Білорусі є чудовим прикладом того, як працює передбачена Угодою про асоціацію конвергенція зовнішніх політик ЄС та України, коли обидві сторони виступають єдиним фронтом із найгостріших питань.
Що відомо
- На початку жовтня Євросоюз ввів санкції проти 40 чиновників Білорусі, проте у цьому списку не було Олександра Лукашенка. У санкційному списку опинились очільник МВС Юрій Караєв, низка його заступників, командувач Внутрішніх військ Хазалбек Атабеков, командувач мінського ОМОНу Дмитро Балаба та представники ЦВК.
- У відповідь на це МЗС Білорусі заявило про введення власних санкцій проти Євросоюзу.
- Європейський союз готовий запровадити санкції проти Олександра Лукашенка, якщо ситуація у Білорусі "не покращиться".
- У вересні міністри закордонних справ ЄС не змогли домовитись щодо санкцій проти Лукашенка через їх ветування Кіпром.
- З 9 серпня у Білорусі тривають масові акції протесту у зв'язку з результатами виборів, за якими у чинного президента Олександра Лукашенка 80,1% голосів, а у його опонентки Світлани Тихановської — 10,1%.
- Євросоюз не визнав результати виборів президента Білорусі.