Хусити ракетою уразили торгове судно Британії у водах Червоного моря

Хусити ракетою уразили торгове судно Британії у водах Червоного моря

ЗМІ
Хусити
Хусити зі зброєю під час маршу на підтримку Палестини у столиці Ємену місті Сана, 11 січня 2024 року. Mohammed Huwais/AFP/Getty Images

Єменські хусити випустили ракети в район проходження морського судна біля узбережжя Червоного моря. На щастя, обійшлося без жертв і руйнувань.

Про це пише агентство Reuters.

"Судно зазнало деяких пошкоджень. Екіпаж повідомляється про безпеку, і судно прямує до наступного порту заходу", — йдеться в консультативній записці UKMTOМорська торгова операція Сполученого Королівства..

У відомстві повідомили, що попри пошкодження корабля, екіпаж судна залишився в порядку.

Пізно в четвер, 14 березня, американські військові заявили, що хусити випустили дві протикорабельні балістичні ракети з Ємену в бік Аденської затоки і дві ракети в бік Червоного моря, але не вказали про поранення або пошкодження кораблів США або коаліції.

Центральне командування збройних сил США заявило, що знищило дев'ять протикорабельних ракет і два безпілотники в районах Ємену, контрольованих хуситами.

Бойовики хуситів неодноразово запускали безпілотники та ракети проти міжнародного комерційного судноплавства в Аденській затоці з середини листопада, заявивши, що вони діють на знак солідарності з палестинцями проти військових дій Ізраїлю в Газі.

США та Велика Британія в ніч на 12 січня за підтримки Канади, Нідерландів, Австралії та Бахрейну атакували об'єкти угруповання повстанців-хуситів у Ємені. Обидві сторони підтвердили атаку. Згодом за відповідне рішення виступили Данія, Німеччина, Нова Зеландія та Південна Корея.

Командувач Військово-повітряних сил США Алекс Гринкевич розповів, що американські та британські військові завдали ударів по понад 60 цілях у 16 ​​місцях розташування хуситів на території Ємену. Свою атаку США та Британія повторили 3 лютого.

Атаки хуситів у Червоному морі порушили глобальне судноплавство, змусивши світові фірми здійснювати довші та дорожчі подорожі південною Африкою.

Чому хусити атакують кораблі у Червоному морі

Пов'язані з Іраном хусити втрутилися у конфлікт між Ізраїлем і ХАМАСом, який поширився по всьому Близькому Сходу, атакуючи судна на життєво важливих судноплавних шляхах, запускаючи безпілотники й ракети.

Хусити заявили, що будуть атакувати всі судна, що прямують до Ізраїлю, незалежно від їхньої національної приналежності, і застерегли міжнародні судноплавні компанії від роботи з ізраїльськими портами.

Угруповання, яке править більшою частиною Ємену, повідомляє, що його атаки є демонстрацією підтримки палестинців. Хусити пообіцяли, що атаки триватимуть доти, доки Ізраїль не припинить свій наступ на Сектор Гази.

На початок