П'ятдесят батьків учнів і педагогів зібрались під Тернопільською ОДА

П'ятдесят батьків учнів і педагогів зібрались під Тернопільською ОДА

П'ятдесят батьків учнів і педагогів зібрались під Тернопільською ОДА
Суспільне Тернопіль

Близько 50-ти педагогів і батьків учнів Тернопільської спеціальної школи-інтернату для дітей зі зниженим слухом прийшли до обласної ради. Там засідала комісія, яка мала розглянути питання про об'єднання цього навчального закладу з ліцеєм "Знамення", що в Зарваниці.

Син Михайла Швореня навчається у школі-інтернаті. Чоловік розповідає, прийшов до обласної ради, бо не хоче, щоб навчальні заклади об'єднували:

"Проблема в тому, що школу хочуть ліквідувати і приєднати її до обласного ліцею "Знамення". Не маю нічого проти, але там є 40 дітей, наших близько 150. Там обдаровані дітки, наші дітки з особливими потребами. Мені здається, що поєднати одних з другими не зовсім некоректно".

П'ятдесят батьків учнів і педагогів зібрались під Тернопільською ОДА
Михайло Шворень. Суспільне Тернопіль

Вчителька Тернопільської школи інтернату Уляна Новаковська каже, в їхній школи немає місця, щоб прийняти більше учнів, тому вона проти об'єднання:

"Обговорення на сесії обласної ради ми всі сприйняли, як грім серед ясного неба. Тому що, наскільки нам було відомо, ні в планах реорганізації шкіл на цей рік нашої школи не було. На базі нашої школи, ліквідувавши нас, як юридичну особу, провівши реорганізацію. Нас хочуть зробити структурним підрозділом ліцею "Знамення". Hеально школа не може прийняти більшу кількість дітей".

П'ятдесят батьків учнів і педагогів зібрались під Тернопільською ОДА
Вчителька Тернопільської школи інтернату Уляна Новаковська. Суспільне Тернопіль

До комісії при обласній раді увійшли депутати, представниця управління освіти облдержадміністрації, член батьківського комітету Тернопільської школи-інтернату та представниця педагогічного колективу цього навчального закладу. Комісія засідала упродовж трьох годин.

"Ми добилися, що рішення обласної ради про реорганізацію Тернопільської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату 1-3 ступенів Тернопільської обласної ради, яке було незаконним і прийняте без обговорення визнано нечинним. В подальшому ми не проти, щоби питання школи обговорювалося, але, щоб воно обговорювалося із залученням батьків школи і колективу школи, тому що не тільки школа "Знамення", а й наша школа потребує більшого матеріально-технічного забезпечення і, основне, фінансування", – каже представник батьківського комітету Тернопільської спеціальної школи-інтернату, член комісії Ростислав Олексюк.

П'ятдесят батьків учнів і педагогів зібрались під Тернопільською ОДА
Представник батьківського комітету Тернопільської спеціальної школи-інтернату, член комісії Ростислав Олексюк. Суспільне Тернопіль

За словами заступниці начальниці освіти і науки облдержадміністрації Ганни Зварич, під час засідання також вирішили, що члени комісії мають поїхати в обидва навчальні заклади й визначити, чи потрібно їх об'єднувати. Але остаточне рішення має прийняти обласна рада.

"Це питання має вирішити власник і засновник, а це є Тернопільська обласна рада. Якраз ми збиралися сьогодні на комісії, була пропозиція виїхати, подивитися, яка загальна кількість площ, чи зможемо розмістити. Оскільки обласний ліцей має два класи - 38 дітей і немає більше місця, де розмістити", – каже заступниця начальниці освіти і науки облдержадміністрації, членкиня комісії Ганна Зварич.

П'ятдесят батьків учнів і педагогів зібрались під Тернопільською ОДА
Заступниця начальниці освіти і науки облдержадміністрації, членкиня комісії Ганна Зварич. Суспільне Тернопіль

Представників ліцею "Знамення" на засіданні комісії не було. З виконувачкою обов'язків директора цього навчального закладу Марією Миськів кореспонденти Суспільного поспілкувалися телефоном:

"Нам потрібні приміщення трохи більші для кращого освітнього процесу, для покращення матеріально-технічної бази. Я не можу сказати, яке нам приміщення треба", – каже Миськів.

Голова комісії, депутат обласної ради Михайло Пінь, коментувати рішення комісії відмовився.

Нагадаємо, рішення про реорганізацію школи-інтернату та об'єднання її з обласним ліцеєм "Знамення" прийняли на сесії облради 25 вересня. Батьки учнів цього навчального закладу були проти об'єднання, - розповів член батьківського комітету Ростислав Олексюк. 5 жовтня голова облради Віктор Овчарук підписав розпорядження про створення комісії, яка має вивчити питання подальшого функціонування школи-інтернату.

Що відомо

  • Батьки учнів Тернопільської спеціальної школи вимагають скасувати рішення сесії обласної ради.
  • Батьки учнів протестували проти об’єднання Тернопільської спеціальної школи-інтернату.
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди