Зеленський заявив, що 90% лідерів ЄС підтримують Україну, а "піддобрювання" Орбана до Трампа "не дадуть результату"

Зеленський заявив, що 90% лідерів ЄС підтримують Україну, а "піддобрювання" Орбана до Трампа "не дадуть результату"

Президент Володимир Зеленський заявив, що не вважає, нібито Європа розділена у питанні підтримки України у війні Росією.

Про це глава держави сказав в інтерв'ю французьким виданням BMF TV та Le Monde.

"Я б не сказав, що Європа розділена. Я вважаю, що Європа була дуже різноманітною до повномасштабного вторгнення РФ. Дехто вагався між Росією та Україною, дехто був на боці Росії, дехто – на боці України. Вторгнення об'єднало Європу навколо України. У різних суспільствах існують різні думки, але 90% європейських лідерів на боці України", — сказав Зеленський.

Він наголосив, що завдяки підтримці європейських держав Україні вдалося зупинити російський наступ. Водночас президент підкреслив, що у Європі все ж є й "інші позиції".

Коментуючи нещодавню зустріч очільника угорського уряду Віктора Орбана з експрезидентом США Дональдом Трампом, Зеленський відзначив, що Трамп — "самостійна людина". Президент України наголосив, що намагання Орбана "піддобритися" до Трампа, який нині балотується на посаду глави Сполучених Штатів, не "матимуть результат" для прем'єра Угорщини.

"Я вважаю, що він (Орбан — ред.) грає у небезпечну гру, передусім для Угорщини. Угорщина знає, що таке повномасштабне вторгнення, що таке наслідки фашистського режиму і я здивований тим, що стосовно України офіційні меседжі Будапешта звучать так не збалансовано і радикально", — сказав Зеленський.

Президент додав, що додав, що "Трамп самостійна людина і він буде самостійно приймати рішення".

"Знаєте, слабких друзів ніхто не любить. Я вважаю, що позиція має бути сильна. І коли навіть у тебе позиція інша, вона все одно поважається, тому що позиція сильна", — пояснив він.

8 березня прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан зустрівся з колишнім президентом США Дональдом Трампом у його маєтку у штаті Флорида. Як повідомили у команді американського експрезидента, вони обговорили "широке коло питань, що стосуються Угорщини і Сполучених Штатів, включаючи першорядну важливість міцних і безпечних кордонів для захисту суверенітету кожної країни". Після зустрічі угорський політик заявив, що у разі, якщо Трамп знову повернеться до Білого дому, він не фінансуватиме уряд України для боротьби із РФ та не буде виділяти кошти на безпеку Європи.

Президентські вибори у США 2024 року

Президентські вибори у США заплановані на 5 листопада. Поки все виглядає так, що основні конкуренти, як і у 2020 році, — Джо Байден та Дональд Трамп. Якщо, звісно, останньому не заборонять балотуватися.

Як свідчать результати торішнього грудневого опитування газети NYT та Сієнського коледжу, в політиків майже однакові відсотки підтримки. Але важливо те, що Трамп випереджає Байдена у п'яти з шести ключових штатів.

На початок