У Львові можна безкоштовно перевірити слух

У Львові можна безкоштовно перевірити слух

У Львові можна безкоштовно перевірити слух
Суспільне Львів

У Львові упродовж двох днів, 12 та 13 жовтня, перевірятимуть слух. Така акція безкоштовна. Її організувала громадська організація "Відчуй".

Обстеження можна пройти з 10 ранку до 18 години на площі перед Оперним театром. Перевіряють слух у кабінеті на колесах – це автомобіль, обладнаний спеціальним аудіометричним обладнанням. Перевірка, яку проводить спеціаліст, триває не більше 5 хвилин.

"Я подаю тональний сигнал – людина натискає на кнопку. Кожного разу коли вона натискає, я роблю тихіше і тихіше і таким чином вираховую, який найтихіший звук на різних частотах людина чує. Це називається поріг слуху. І можна вирахувати чи є проблеми. Якщо є, тоді потрібно звернутися до фахівця", – каже аудіометрист Владислав Ващенко.

Виконавча директорка громадської організації "Відчуй" Дар’я Герасимчук розповіла Суспільному, що за статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я практично кожна 10 людина в світі втрачає слух, в країнах третього світу – це кожна 7-8 людина. Але лікарі запевняють що в 60% повної втрати суху, її можна було би попередити, якщо вчасно перевіряти слух, встановити діагноз і розпочати лікування.

Після Львова слух перевірятимуть у Дрогобичі – 14 жовтня та Стрию – 15 жовтня. Потім кабінет на колесах вирушить в Івано-Франківську область.

Читайте також: Львів'янин ініціює створення соціального таксі для маломобільних груп населення.
На початок