"Здача не означає миру": Столтенберг пообіцяв, що НАТО посилить підтримку України

"Здача не означає миру": Столтенберг пообіцяв, що НАТО посилить підтримку України

Столтенберг
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час інтерв’ю у штаб-квартирі Альянсу. Фото: AP/Virginia Mayo

Північноатлантичний альянс (НАТО) має продовжувати зміцнювати Україну та показати президентові РФ Володимиру Путіну, що він не досягне успіху на полі бою.

Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг на перед початком церемонії підняття прапора Швеції біля штаб-квартири Альянсу.

Ці слова прозвучали після заяви Папи Римського про "білий прапор" і перемовини у війні Росії проти України.

Столтенберг наголосив, що допомога союзників Україні залишається значною і має продовжуватися.

"Путін розпочав цю війну, він може завершити її сьогодні. Але Україна не може цього зробити. Тому що здача не означає миру. Ми маємо продовжувати зміцнювати Україну та показати Путіну, що він не досягне того, чого прагне на полі бою, але має сісти за стіл переговорів та шукати рішення, де Україна визнається та залишається суверенною незалежною державою", — сказав генсек НАТО.

За словами Столтенберга, два роки тому, коли РФ вторглася в Україну, Путін хотів отримали менше НАТО на своїх кордонах та прагнув знищити Україну. Але отримав протилежне — НАТО є більшим та сильнішим, а Україна є ближчою до членства в Альянсі, ніж будь-коли раніше.

11 березня у Брюсселі у штаб-квартирі НАТО відбулася офіційна церемонія приєднання Швеції до Альянсу.

Що відомо про заяву Папи Римського про "білий прапор"

9 березня Папа Римський у контексті війни в Україні закликав до перемовин та зазначив, що "сильніший той, хто має відвагу білого прапора".

Після того, як слова понтифіка викликали широкий резонанс, представник Ватикану виступив із повідомленням, в якому пояснив заяву Франциска, зокрема вказавши, що "переговори ніколи не є капітуляцією".

Президент Володимир Зеленський заявив у відповідь понтифіку, що російські вбивці не йдуть далі Європою лише тому, що їх стримують українці й українки зі зброєю в руках та під синьо-жовтим прапором. Коли РФ 24 лютого розпочала цю війну, українці різних віросповідань пішли на захист держави, а їхньою підтримкою стали капелани.

На початок