Підготовка до обміну: у Харкові відпустили обвинуваченого у трьох убивствах

Підготовка до обміну: у Харкові відпустили обвинуваченого у трьох убивствах

Підготовка до обміну: у Харкові відпустили обвинуваченого у трьох убивствах
Getty Images

Дзержинський райсуд Харкова звільнив з-під арешту Максима Мисяка, обвинуваченого у трьох вбивствах. Про це у Facebook повідомив юрист Олександр Каленик.

Згідно з опублікованим клопотанням, прокурор просив змінити Мисяку запобіжний захід на особисте зобов’язання "з метою реалізації мирного плану президента України, на виконання покладених на Об’єднаний центр з координації пошуку, звільнення незаконно позбавлених волі осіб у районі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони".

У документі, який оприлюднив Каленик, йдеться, що Максим Мисяк обвинувачується у вбивстві бізнесмена Ярослава Бисаги в серпні 2013 року, вбивстві підприємця Євгена Слоневського та його знайомого Олега Литвинова в березні 2014 року та підготовці замаху на тодішнього депутата Харківської обласної ради Ігоря Котвіцького в червні того ж року. Крім того, Мисяку інкримінують зберігання вогнепальної зброї та вибухових пристроїв.

Як відомо:

  • 9 грудня відбувся саміт у Нормандському форматі, де лідери чотирьох країн досягли низки домовленостей щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі. Зокрема, домовилися про режим припинення вогню до кінця 2019 року та про розведення сил ще на трьох ділянках до кінця березня 2020 року.
  • На зустрічі президент України Володимир Зеленський вимагав обміну "всіх на всіх", тоді як президент РФ Володимир Путін — обміну "всіх встановлених на всіх встановлених".
  • 23 грудня тристороння контактна група домовилась про обмін утримуваних осіб до кінця року.

На початок