Bloomberg: адміністрація Байдена обговорює надання Україні $200 млн із грошей Пентагону

Bloomberg: адміністрація Байдена обговорює надання Україні $200 млн із грошей Пентагону

ЗМІ
Глава Пентагону Ллойд Остін
Міністр оборони США Ллойд Остін, Тель-Авів, Ізраїль, 18 грудня 2023 р. Фото: AP/Maya Alleruzzo

В адміністрації президента США Джо Байдена обговорюють можливість надіслати Україні як терміновий пакет допомоги 200 млн доларів, призначених для фінансування американської армії.

Про це повідомив Bloomberg з посиланням на власні джерела.

Зазначається, що Білий дім у такий спосіб шукає можливість відправити озброєння ЗСУ, доки Конгрес схвалює пакет фінансування допомоги України.

Фінансування може бути використане для оплати критично важливої зброї, боєприпасів та іншого обладнання, оскільки Україна стикається з нестачею артилерії, пише Bloomberg. За словами одного з джерел, остаточне рішення ще не ухвалене.

За деякими оцінками, Росія досягла артилерійської потужності на рівні близько 4 мільйонів снарядів, а також імпортувала сотні тисяч снарядів та іншої зброї з Північної Кореї та Ірану.

Що відомо про законопроєкт стосовно допомоги Україні

13 лютого Сенат Сполучених Штатів схвалив законопроєкт про міжнародну допомогу на суму 95,3 мільярда доларів, який включає фінансування для України, Ізраїлю та Тайваню.

Документ передбачає понад 60 мільярдів доларів Україні, 14 мільярдів — Ізраїлю і 4,83 мільярда — підтримки партнерів у Індо-Тихоокеанському регіоні, включаючи Тайвань, й стримування агресії з боку Китаю.

Він також надасть 9,15 мільярда доларів гуманітарної допомоги цивільним у Газі та на Західному березі, в Україні й інших зонах конфлікту в світі.

Для остаточного схвалення за законопроєкт повинна проголосувати Палата представників, а потім документ має підписати президент США Джо Байден.

16 лютого Палата представників Сполучених Штатів пішла на перерву без голосування за пакет фінансування допомоги для України.

На початок