У Японії вперше у світі провели одночасну пересадку легень та печінки від живих донорів

У Японії вперше у світі провели одночасну пересадку легень та печінки від живих донорів

Лікарі проводять операцію в клініці
Лікарі в медичному коледжі, 15 червня 2023 року, Теннесі, США. Ілюстративне фото: AP/Марк Хамфрі

У лікарні Кіотського університету в Японії виконали першу у світі трансплантацію обох легенів і печінки від живого донора одночасно.

Про це повідомило японське видання Nikkei.

Як повідомляється на сайті лікарні при Університеті Кіото, операція відбулася торік у листопаді. Пацієнтом став 10-річний хлопчик із вродженим дискератозом – складним генетичним захворюванням, симптомами якого є аномалії шкірного покриву, слизових оболонок, недостатність кісткового мозку, схильність до розвитку злоякісних хвороб.

Його виписали з лікарні на початку березня, він почувається добре.

Донорами хлопчика виступили батьки, які віддали частини правої та лівої легень, а також дідусь хлопчика, у якого лікарі взяли частину печінки для трансплантації.

Операція тривала 18 годин і була успішною. У ній брали участь понад 30 різних медичних спеціалістів.

Після неї хлопчик проходив довгий курс реабілітації. Родичі хлопчика також почуваються нормально і не потребують контролю з боку лікарів.

"Ми змогли продемонструвати можливість лікування трансплантацією навіть у пацієнтів із погіршенням стану багатьох органів", — прокоментував професор Кіотського університету Хіроші Дате, який проводив операцію.

Як пише видання, фундаментального лікування вродженого дискератозу немає. Надалі лікування призначатиметься відповідно до симптомів.

"Спочатку ми відчували безнадійність, але пропозиція (про трансплантацію) була єдиною надією для нашої родини. Завдяки підтримці всіх ми змогли легко одужати", — розповіли батьки хлопчика.

На початок