Трамп програв Гейлі на праймеріз в окрузі Колумбія

Трамп програв Гейлі на праймеріз в окрузі Колумбія

Трамп
Експрезидент США Дональд Трамп. AP/Alex Брендон

Колишній президент США Дональд Трамп вперше у виборчій кампанії 2024 року програв у праймеріз Республіканської партії Ніккі Гейлі в окрузі Колумбія.

Про це повідомляє AP.

За Гейлі проголосували майже 63% республіканців, за Трампа – 33%.

У столичному окрузі Гейлі здобула вдвічі більше голосів, ніж її суперник, колишній президент США Дональд Трамп – 1 274 ( 63%) проти 676 (33%) за всіма виборчими округами. В результаті голосування Гейлі отримає голоси всіх 19 виборців від округу Колумбія.

Її перемога в неділю принаймні тимчасово призупиняє перемогу Дональда Трампа на виборчих змаганнях Республіканської партії, хоча колишній президент, ймовірно, забере ще кілька сотень делегатів у супервівторкових перегонах цього тижня.

Ніккі Гейлі обіцяє залишитися в перегонах принаймні до "супервівторка" 5 березня, коли праймеріз проведуть одразу 15 штатів і територій. У республіканців вирішиться доля голосів одразу 874 виборців. У штабі Трампа передбачають, що отримають щонайменше 773 з них.

Президентські вибори у Сполучених Штатах Америки 2024 року

Президентські вибори у США заплановані на 5 листопада. Поки все виглядає так, що основні конкуренти, як і у 2020-му — Джо Байден та Дональд Трамп. Якщо, звісно, Трампу не заборонять балотуватися.

Як свідчать результати грудневого опитування The New York Times та Сієнського коледжу, у Трампа і Байдена майже однакові відсотки підтримки. Але що важливо у цьому опитуванні: Трамп випереджає Байдена в пʼяти з шести ключових штатів, де той виграв у 2020-му, і які, ймовірно, визначатимуть переможця президентських виборів 2024 року.

На початок