The Telegraph: Британія "дуже серйозно" сприйняла витік переговорів офіцерів Бундесверу

The Telegraph: Британія "дуже серйозно" сприйняла витік переговорів офіцерів Бундесверу

ЗМІ
Резиденція британського прем'єр-міністра за адресою Даунінг-стріт, 10
. Резиденція британського прем'єр-міністра за адресою Даунінг-стріт, 10 у Лондоні. Фото: Getty Images

Британська влада вважає "дуже серйозною" ситуацію з витоком переговорів офіцерів Бундесверу, яка нібито вказала на присутність військовослужбовців Королівських збройних сил в Україні.

Про це повідомляє The Telegraph з посиланням на представника прем'єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака.

За його словами, це "дуже серйозне питання", але витік не вплине на допомогу Британії Україні та співпрацю з Німеччиною.

"Ми чітко дали зрозуміти з самого початку, що Велика Британія надасть Україні необхідну допомогу, в тому числі летальну, щоб вона могла захищатися і повернути свою суверенну територію", — сказав він.

Представник Сунака додав, що Сполучене Королівство "має тривалі і дуже тісні оборонні зв'язки з Німеччиною і Німеччина сама має розслідувати витік даних". Попри публічні заяви про підтримку німецької влади, уряд Британії, згідно з виданням, стурбований можливими наслідками цього витоку.

"Раніше ми визнали присутність невеликої кількості британських військ в Україні для забезпечення безпеки нашої дипломатичної присутності та підтримки збройних сил України, в тому числі через медичну підготовку. Але я б не став більше це коментувати", — наводить газета висловлювання дипломатичного джерела.

Неназваний посадовець відзначив, що слова, які використав Олаф Шольц, не підтверджують присутність британських військових в Україні.

За даними The Telegraph, тема витоку може бути обговорена під час візиту міністра закордонних справ Сполученого Королівства Девіда Кемерона до Берліна 7 березня, де він має заплановану зустріч з його німецькою колегою Анналеною Бербок. Водночас зовнішньополітичне відомство Сполученого Королівства зазначило, що сторони в першу чергу мають намір обговорити ситуацію в Україні та конфлікт у Газі.

Що відомо про перехоплену розмову офіцерів Бундесверу

Раніше російські пропагандисти виклали зміст майже 40-хвилинної розмови між генеральним інспектором ВПС Німеччини Інго Герхарцем з трьома офіцерами про деталі можливої ​​поставки в Україну та використання далекобійних крилатих ракет Taurus від Німеччини та удар ними по "мосту на сході". Розмова, ймовірно, велася 19 лютого.

У Міністерстві оборони Німеччини підтвердили факт перехоплення розмови офіцерів Люфтваффе стосовно можливості застосування ракет Taurus в Україні. Однак автентичність опублікованого росіянами аудіозапису перевіряється і військова розвідка Німеччини почала розслідування.

На початок